Premiéra se Trvajovi vydařila

Aktuální zprávy
PÁ 9. 9. 2005
Z n o j m o - Gólman <b>Jiří Trvaj</b> navázal na úspěšnou sezónou v ruské Superlize, kdy se mu podařilo vychytat jedenáct shut outů, a hned v prvním zápase po návratu do české nejvyšší soutěže potvrdil svoji kvalitu. Nepustil za svá záda ani jednu střelu vicemistra loňské sezóny. Zlín nebyl bezzubý, ale Znojmo přistoupilo k zápasu zodpovědně, plnilo taktické úkoly, dobře pokrývalo střední pásmo, a když už náhodou došlo k přečíslení nebo nebezpečné situaci, byl Trvaj na svém místě. Jak sám přiznává, cítil nervozitu, která ho opustila, když zjistil, že ho znojemská obrana nenechá na holičkách: „Byl jsem ze začátku hrozně nervózní, ale celý mančaft od začátku až do konce šlapal. Bylo hrozně důležité, že obránci v pohodě pokrývali jejich hráče, kteří měli přede mnou puky tečovat.“
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku První ostrý zápas v české extralize po dvou letech pro něj nebyl jednoduchý. Musel opět přivyknout zdejší úrovni i stylu hokeje a měl k tomu příležitost pouze v pěti zápasech v přípravě. „Bylo pro mě těžké vrátit se do jiné ligy, do jiného týmu a navíc první zápas extraligy doma, to je vždycky důležitý, takže se nedivte, že jsem byl zpočátku nervózní. Bylo dobře, že naši beci pohlídali i dorážky. Zlín na to pořád hraje a pokud se tohle podařilo eliminovat, tak už to bylo dobrý,“ dodává s úlevou Trvaj.

„Po druhé třetině, v níž jsme hráli víc přesilovek, ale nedali branku, jsem se obával, aby se Zlín nezvedl,“ svěřuje se a pokračuje: „Počítal jsem s tím, že se budou tlačit daleko víc dopředu, zvláště v přesilovkách, které jsou jejich silnou zbraní, ale často měli problém udržet pásmo.“ Neskrýval však uspokojení z prvního zápasu před domácím publikem, který Orlům vyšel: „Vyhráli jsme, takže můžeme být spokojeni. Je úplně jedno, jestli 2:0 nebo jinak. Byla to pro mě ve Znojmě premiéra a jsem hrozně rád, že to tak dopadlo."

Spokojen s Trvajovým výkonem byl i asistent trenéra Jan Votruba. „Nejen Dopitu považujeme za posilu, je jí i Trvaj. Nejhůř nám asi bylo v závěru první třetiny, kdy Zlín mohl stáhnout na 2:1, ale Jirka Trvaj nás v té chvíli obrovsky podržel,“ chválí výkon brankářské jedničky znojemský trenér. Zároveň s povděkem uvítal, že se Jiří Dopita úspěšně zhostil role nejen vůdce týmu, ale i téměř neporazitelného mistra vhazování: „Dopita je velmi silný, udrží se na puku, do mužstva přinesl kvalitu. V důležitých fázích utkání dokáže mužstvo uklidnit svým výkonem, jak v kabině, tak i na střídačce. V dnešním zápase si odehrál to, co jsme požadovali.“