Z orlí perspektivy: 22. kolo SPA – ZNO

ČT 3. 11. 2005
Z n o j m o - Přímý souboj o umístění v tabulce uvidí v pátek od 18.30 hod. pražská T-Mobile Arena, kam z jihu Moravy odlétnou Znojemští orli. Hostit je bude domácí celek Sparty, který se momentálně nachází na šesté příčce extraligového pořadí a ztrácí pouhý jeden bod na páté Znojmo. To v úterý se štěstím remizovalo s posledním Vsetínem 2:2 a svou pozici si udrželo jen díky tomu, že soupeři pod ním rovněž bodově paběrkovali, či vyšli naprázdno.

HC Sparta Praha

Pražskému týmu letos zatím nevychází záměr pohybovat se ve vrchních patrech tabulky. Výkony jsou velmi rozporuplné a nevyrovnané, naposledy Středočeši prohráli se sousedem z Kladna 1:2 v prodloužení. Také Znojmo dokázalo Spartu v této sezóně porazit, když doma zvítězilo 3:1. Mužstvo má však ve svém středu v současné době druhého nejproduktivnějšího hráče extraligy a s dvanácti góly nejlepšího střelce Petra Tona, jenom o drobek za ním zaostává jeho spoluhráč Jan Marek, který nedávno odehrál svůj 300. zápas v soutěži. Oba si zaslouženě vybojovali nominaci na blížící se Karjala Cup. Tým má na svém kontě o zápas více, protože v polovině října předehrával 36. kolo se Zlínem.

Změny v kádru:

Přišli:
Marek Černošek (Vítkovice – host.), Angel Nikolov (Liberec)
Petr Havelka, Josef Straka (oba Plzeň – host.), Ladislav Rytnauer, Roman Hlouch (oba Jihlava – stř. starty)

Odešli:
Martin Hlavačka (Liberec), Lukáš Bolf (Vsetín – host.)
Jiří Zelenka, Jakub Šindel (oba Plzeň – host.)

Zranění, nemoci: Vykoukal – po operaci ramene, Tabaček – zlomená lýtková kost, Chabada – zranění ?

Předpokládaná sestava: Bříza (Schwarz) - Toman, Stehlík, Černošek, Nikolov, Dobroň, O. Malinský, Jan Hanzlík - O. Kratěna, J. Straka, Chabada - Ton, Marek, Štrba - Špaňhel, Sivek, Vopat – M. Růžička, Netík, Havelka - Kašpařík

Trenéři: Jaromír Šindel, Jiří Doležal, David Volek

HC Znojemští orli

Orli už devět zápasů čekají na výhru a jejich sebevědomí tak dostává stále větší trhliny. Nedávají góly a uvědomují si obrovský tlak veřejnosti i médií, očekávajících, že výsledkově i výkonnostně navážou na vydařenou první čtvrtinu soutěže. Není to pro ně jednoduché a jak potvrdil zkušený útočník Haman po zápase se Vsetínem, příčina vězí v hlavách hráčů. „Nikdo nám však nepomůže, musíme si z toho pomoct sami. Jsme hrozně nervózní, potřebovali bychom odehrát jeden dva zápasy na těsné vítězství, aby se nám zvedlo sebevědomí,“ vystihl přesně stávající situaci v mužstvu. Rovněž dodal, že herních výkyvů Sparty by mohlo Znojmo s trochou štěstí využít jako odrazový můstek k lepším časům. Na to ale rozhodně nelze spoléhat, zvláště při letošní vyrovnanosti všech mužstev. Jihomoravané budou v hlavním městě postrádat Dopitu, do sestavy se vrátil Uram, v pořádku už je i Tatarčík, který ve středu přispěl gólem k výhře prvoligové Třebíče v Kadani.

Změny v kádru:

Přišli:
Pavel Staněk (Jihlava – stř. starty)
Jakub Kraus (Karlovy Vary – host.), Jan Fadrný (Mladá Boleslav – stř. starty), Andrej Petrakov (Třinec – zk.)

Odešli:
Pavel Selingr (Karlovy Vary – host.), Tomáš Chlubna (Bratislava, SVK)

Předpokládaná sestava: Trvaj (Hårstad-Evjen) - Jareš, Čakajík, Bičánek, Němeček, Heš, Mojžíš, Šmach - Erat, Pucher, Uram - Mikulík, Petrakov, Ludvík - Ondřej, Haman, Plášek - Vaškovič, Beroun, Kraus - Tatarčík

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba

ZNOJMO SPARTA PRAHA
Poř. Z V VP R PP P Skóre Body Poř. Z V VP R PP P Skóre Body
5. 21 7 1 7 1 5 38:43 31 6. 22 8 2 1 1 10 57:57 30
Poslední tři odehrané zápasy Poslední tři odehrané zápasy
ZNO-LIT 1:5 TRI-ZNO 2:2p ZNO-VSE 2:2p SPA-TRI 2:3 SPA-PCE 3:2p KLA-SPA 2:1p
Podrobný přehled vzájemných zápasů