Z orlí perspektivy: 24. kolo PCE – ZNO

ČT 17. 11. 2005
Z n o j m o - Po dlouhé reprezentační pauze, vyplněné Karjala Cupem, se znovu naplno roztočí extraligový kolotoč. V pátek na něj nasedne deset extraligových mužstev, zbývající čtyři 24. kolo buď předehrávají o den dříve, nebo dohrávají před televizními kamerami o den později. Znojemský tým zajíždí do Pardubic, na led úřadujícího mistra. Postavení obou celků v tabulce napovídá, že v zápase půjde o hodně. Domácí budou chtít opustit nelichotivou desátou příčku, hosté mají v úmyslu si svou pátou udržet. Napínavé klání začíná v ČEZ Areně v 18.00 hod.

HC Moeller Pardubice

První letošní vzájemný duel vyhráli na domácím kluzišti Orli poměrem 2:1, proto budou „funící Koně“ toužit po odvetě, navíc z posledních pěti zápasů vyhráli jediný, když před pauzou porazili Plzeň 1:0. Výrazně pomoci by jim měli dva staronoví hráči, útočník Petr Sýkora, který se vrací po nevydařeném angažmá v NHL, a brankář Adam Svoboda, jemuž zase nevyšla ruská štace. Moeller má totiž zraněnou svou gólmanskou jedničku Lašáka, na jehož postu už se vystřídali mladíci Hylák, M. Růžička a Koutský. Pardubice mají jedno utkání navíc, v říjnu předehrávali 25. kolo se Slavií.

Změny v kádru:

Přišli:
Adam Svoboda (Togliatti, RUS – návrat z host.)
Marek Vorel (Plzeň – host.), Petr Sýkora (Washington, NHL – návrat ze zámoří)

Odešli:
Peter Klouda (Bratislava, SVK – host.), Petr Koukal (Plzeň – host.)

Zranění, nemoci: Lašák – kotník, Rolínek - zlomený prst

Předpokládaná sestava: A. Svoboda (Hylák) - Snopek, Čáslava, Novotný, Kántor, Havíř, Mudroch, Linhart, Vágner – P. Sýkora, Blažek, M. Hlinka - Čaloun, Tvrdík, Lubina - Kolář, Mikeska, Vorel - Mrázek, Cetkovský, Korhoň - Šeda

Trenéři: Vladimír Martinec, Jiří Šejba

HC Znojemští orli

Znojemští orli vyhráli před přestávkou dva zápasy, předtím ve dvou remizovali, z posledních čtyř utkání tak vytěžili osm bodů. Ty je prozatím ukotvily na pátém místě velmi vyrovnané tabulky. Během pauzy hráči trénovali, léčili své šrámy i nemoci, aby mohli být připraveni pro další tuhé boje. Chybět by měli Dopita s Chvátalem, otazník visí nad Petrakovem a Eratem. Norský brankář Hårstad-Evjen hostuje v druholigovém Přerově, ale v extraligových utkáních by měl být připraven nahradit Trvaje. Na Turnaji čtyř zemí hráčů do dvaceti let v Rusku reprezentoval obránce Šmach, národní tým vedený trenéry Rulíkem a Votrubou však ani jeden ze tří zápasů nevyhrál. Jen o málo lépe si vedla ve Švýcarsku slovenská „dvacítka“, za niž nastoupil útočník Vaškovič.

Změny v kádru:

Přišli:
Pavel Staněk (Jihlava – stř. starty)
Jakub Kraus (Karlovy Vary – host.), Jan Fadrný (Mladá Boleslav – stř. starty), Andrej Petrakov (Třinec – zk.)

Odešli:
Pavel Selingr (Karlovy Vary – host.), Tomáš Chlubna (Bratislava, SVK)

Předpokládaná sestava: Trvaj (Hårstad-Evjen) – Jareš, Čakajík, Bičánek, Němeček, Mojžíš, Heš, Šmach - Erat, Pucher, Ondřej - Mikulík, Ludvík, Uram - Beroun, Haman, Plášek - Vaškovič, Tatarčík, Kraus - Petrakov

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba

ZNOJMO PARDUBICE
Poř. Z V VP R PP P Skóre Body Poř. Z V VP R PP P Skóre Body
5. 23 9 1 7 1 5 44:46 37 10. 24 9 0 3 1 11 52:57 31
Poslední tři odehrané zápasy Poslední tři odehrané zápasy
ZNO-VSE 2:2p SPA-ZNO 1:2 ZNO-KLA 4:2 PCE-TRI 1:2 PCE-KLA 5:7 PLZ-PCE 0:1
Podrobný přehled vzájemných zápasů