Z orlí perspektivy: 26. kolo ZNO – CEB

PO 21. 11. 2005
Z n o j m o - Uplynulý víkend nebyl pro znojemský tým úspěšný. Dva zápasy na hřištích soupeře, dvě prohry, žádný bod a pokles na šestou příčku. Na ní mají Orli stále 37 bodů, stejně jako České Budějovice, které je díky lepšímu skóre předběhly a s nimiž se Znojemští v úterý střetnou v posledním zápase první poloviny základní části extraligy. Hostan aréna hostí napínavý souboj Jihomoravanů s Jihočechy v tradičním čase od 17.30 hod.

HC České Budějovice

Budějovičtí v neděli porazili poslední Vsetín 2:1 a napravili tak sobotní televizní neúspěch s Bílými Tygry, který skončil opačným výsledkem. Mužstvu se v poslední době poměrně daří, díky čemuž stoupá tabulkou, a podařilo se mu zažehnat sérii proher z přelomu října a listopadu. Poněkud nezáviděníhodnou situaci v obranných řadách muselo vyřešit vedení klubu před odjezdem do Znojma. Dva zadáci jsou zranění, další z nich, Jindra, zranil hokejkou v obličeji vsetínského Stantiena, za což si vysloužil trest ve hře. Na pomoc přicházejí Vyhlídal a Vomela z 1. ligy. Tým se může spolehnout na výkony zkušeného brankáře Turka, jehož při zranění v úvodu sezóny spolehlivě zastupoval Chábera.

Změny v kádru:

Přišli:
Michael Vyhlídal (Mladá Boleslav – stř. starty), Lukáš Vomela (Jindřichův Hradec – stř. starty)
Tomáš Vak (Karlovy Vary)

Odešli:
-

Zranění, nemoci: Nedorost – poraněná čéška v pravém koleni, Harant – rameno, Mucha – zápěstí

Předpokládaná sestava: Turek (Chábera) - Kotaška, Gřegořek, Kutlák, Posmyk, Vydarený, Vyhlídal, Vomela - Vak, Brabenec, M. Hudec - Šimánek, Hübl, Sailer - Hřebejk, Krátoška, Veselý - Mertl, Kopecký, Kotrla

Trenéři: Josef Jandač, Milan Kupka

HC Znojemští orli

V prvním vzájemném střetnutí v Budvar aréně Orli s Jihočechy remizovali 2:2. Rádi by začali znovu bodovat, zvláště v domácím prostředí, neboť o víkendu je znovu čekají dva duely na ledě protivníků. Navíc při další prohře by teoreticky mohli spadnout až na desáté místo. Po Vsetínu zůstávají stále nejhůře střílejícím týmem; vyhlášení kanonýři se střelecky trápí. Mužstvo by potřebovalo nový impuls, citelně mu schází lídr Dopita, který se zotavuje po operaci kolene.

Změny v kádru:

Přišli:
Pavel Staněk (Jihlava – stř. starty)
Jakub Kraus (Karlovy Vary – host.), Jan Fadrný (Mladá Boleslav – stř. starty), Andrej Petrakov (Třinec – zk.)

Odešli:
Pavel Selingr (Karlovy Vary – host.), Tomáš Chlubna (Bratislava, SVK)

Předpokládaná sestava: Trvaj (Hårstad-Evjen) - Čakajík, Mojžíš, Jareš, Heš, Němeček, Bičánek, Šmach - Erat, Pucher, Ondřej – Petrakov, Haman, Plášek - Mikulík, Ludvík Uram – Vaškovič, Beroun, Kraus

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba

ZNOJMO Č. BUDĚJOVICE
Poř. Z V VP R PP P Skóre Body Poř. Z V VP R PP P Skóre Body
6. 25 9 1 7 1 7 46:52 37 5. 25 9 1 8 0 7 53:53 37
Poslední tři odehrané zápasy Poslední tři odehrané zápasy
ZNO-KLA 4:2 PCE-ZNO 2:1 PLZ-ZNO 4:1 CEB-LIT 4:1 LIB-CEB 2:1 CEB-VSE 2:1
Podrobný přehled vzájemných zápasů