Suchan se zhostil role dvojky se ctí

Aktuální zprávy
PÁ 10. 3. 2006
Z n o j m o - V posledním zápase základní části letošního ročníku extraligy nastoupil do branky Znojemských orlů <b>Jaroslav Suchan</b>. Mohlo by se zdát, že angažování gólmana Jihlavy, která vcelku propadla v letošní play-off první ligy, není tím správným posílením postu gólmanské dvojky po zraněném Harstad-Evjenovi. Ale ostrý test v zápase proti Českým Budějovicím prokázal prozřetelnost trenérů a vedení týmu.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Své role se zhostil více něž se ctí. Za svá záda propustil jedinou střelu, a to ještě ve dvojnásobném oslabení. Ne nadarmo o něm prohlásil trenér Hořava v jedné z odpovědí na „dotěrné“ dotazy fanoušků, že je jeden z nejlepších brakářů první ligy. Své kvality měl možnost prokázat hlavně v přesilovkách a přečísleních, ve kterých se Budějovice ocitaly často. Po zápase působil klidným a vyrovnaným dojmem, vědom si své role dvojky za Jiřím Trvajem: „Jirka je jasná jednička, já jsem tady jen na výpomoc a jsem za to rád.“

... v závěru jsme zvítězili, a to se mi líbí.
—  Suchan
Suchan si pochvaloval po utkání obranou hru spoluhráčů: „Jelikož jsem celou sezónu působil v Jihlavě, byl to můj letošní první extraligový zápas. Je to všecko hrozně rychlejší, ale kluci dobře hráli dozadu, takže to dobře dopadlo. Přestáli jsme několik oslabení a v závěru jsme zvítězili, a to se mi líbí.“ Vítězit Suchanovi dělá dobře, potvrdil to svými slovy na závěr: „Mančaft šlapal, vyhrálo se, mám příjemný pocit.“