Zadarmo jim nic nedáme

Aktuální zprávy
NE 11. 3. 2007
Z n o j m o - Znojemští orli doma sice jedno utkání vyhráli, ovšem stav série je 1:3 v jejich neprospěch. První utkání dopadlo lépe pro celek Pardubic, ve druhém byli lepším týmem domácí. Znojmo tak odvrátilo konec sezóny a v dalším průběhu bude ještě bojovat o udržení se v play off. Po úspěšném duelu hodnotili výkony a pozici mužstva hráči <b>Michal Tvrdík</b> a <b>Jiří Dopita</b>, kteří v zápase zaznamenali po jednom gólu.

Útočník Znojma Michal Tvrdík byl s výkonem ve čtvrtém zápase spokojen.

Včem byl zápas jiný než v pátek?
Tentokrát jsme měli větší vůli po vítězství a to také rozhodlo. Do každého utkání jdeme s tím, že nemáme, co ztratit. Snažíme se hrát co nejlépe, dáváme do toho všechno a konečně se nám to povedlo.
Pardubičtí nás možná už trochu podcenili, my jsme chtěli tento zápas vyhrát za každou cenu a to nám nekonec také vyšlo.

Jak jste si odpočinuli, když se hrálo hned druhý den?
Relaxovali jsme každý podle svého, především však v rodinném kruhu, tam si člověk odpočine asi nejlépe. Já jsem koukal na televizi, protáhl se a snažil se dobře připravit na utkání. Každý zkušenější hráč ví, co před zápasem potřebuje.

V pondělí jedete opět do Pardubic, co chystáte na další souboj?
Do utkání půjdeme tak, jako tomu bylo v tom čtvrtém. Chtělo by to také trochu štěstí a věřím, že máme šanci uspět.

„Zadarmo nic nedostanou,“ hlásí vůdce orlí letky Jiří Dopita.

Kde byl klíč k úspěchu?
Když se podaří dát první gól, tak hraje celé mužstvo jinak a více si věří, proto bylo důležité, že jsme se brzy ujali vedení. Pardubicím se to povedlo v pátek, uklidnily se a utkání zvládly lépe než my.
V druhém zápase byla situace přesně opačná a trochu nervóznější byli oni.

Co říkáte na výkony Jána Lašáka?
Je dobře, že jsme mu dali konečně nějaké góly a zkomplikovali jim situaci. Asi už si začínal myslet, že je neprůstřelný, ale to rozhodně není a dnes se jeho kouzlo zlomilo.

Je vidět, že pracují také emoce, ale to k hokeji asi patří, že?
Emoce tam určitě jsou, ale od toho máme rozhodčí, aby je krotili. Kdyby to bylo vlažné, tak by se to divákům příliš nelíbilo. K play off to patří a je to každý rok stejné.

Jak jste na tom se silami, je vůbec čas na odpočinek?
Síly ubývají, ale je to na obou stranách stejné. Play off není o odpočinku, střídá se pořád dokola, spánek, rozbruslení, zápas, spánek, rozbruslení, zápas...
Teď potrénujeme, odpočineme si, pojedeme do Pardubic a myslím, že podáme dobrý výkon.

Budete hrát ještě doma?
To si netroufám říci, máme před sebou další utkání a uvidíme. Budeme se snažit, abychom se ještě domů vrátili.
Zadarmo od nás nic nedostanou, bude záležet na tom, jak se s tím poperou. Žádný mančaft zápas nevypustí, je to play off a hraje se až do úplného konce.
Nikomu se ještě nepodařila série za stavu 0:3 otočit, možná se to někomu podaří, ale já o tom nebudu spekulovat.