Pavel Selingr: Zápas našemu útoku sednul

Aktuální zprávy
PO 17. 11. 2008
<em>Znojmo</em> - V předvečer volného pondělí se ve Znojmě slavilo. Hokejisté předvedli fanouškům utkání plné obratů, po kterém se trenéři obou týmů shodli na tom, že ti, co na zápas přišli, se určitě nenudili a návštěvy nebudou litovat. Obzvlášť když veselejší nálada po závěrečném hvizdu panovala v domácí kabině a samozřejmě také v hledišti. Největší zásluhu na bodovém úspěchu měl první útok Orlů, který se postaral o čtyři branky.

Kandidátů na cenu pro nejlepšího hráče utkání bylo v orlím dresu tentokrát mnoho, vybrán byl nakonec vůdce střelecky úspěšného prvního útoku Jiří Dopita. „V první a druhé třetině jsme z našich šancí možná měli dát o jeden nebo dva góly víc,“ popsal úvod utkání, „ale v poslední části to tam napadalo. Povedlo se nám dát pět gólů, je to dobře pro diváky.“

Orli tak rázně ukončili vítěznou sérii Litvínova trvající šest utkání. „Věděli jsme, kde se náš soupeř v tabulce nachází,“ potvrzuje Dopita. „Na to, že hráli venku, na nich byla vidět lehkost a pohoda. Pro nás je ale těžký každý zápas, vždy se snažíme hrát na vítězství.“ Trenéři Rulík s Baďoučkem opět vsadili na hru na tři útoky, takže na ledě strávil zkušený útočník opravdu hodně času. „Teď byla reprezentační přestávka, následuje zase pár dní volna, takže se to dá zvládnout. Jsme trochu víc v tempu a vyhovuje nám to.“

⇒ Pavel Selingr a jeho radost po druhé brance do litvínovské sítě

První útočná formace se v utkání postarala o čtyři z pěti branek a prožila hodně povedený večer. „Bodový příspěvek našeho útoku nás těší, ale podstatné jsou tři body a to, že se zase třeba posuneme o něco výš v tabulce a udržíme se v kontaktu s ostatními,“ prohlásil Dopita. Jako klíčový moment utkání označil bleskové smazání náskoku hostů po začátku druhé třetiny. „Bylo to důležité, podařilo se nám rychle odpovědět, což je vždycky mnohem lepší, než když to dlouho trvá a musíme pak honit náskok soupeře v poslední třetině.“

Úspěšným střelcem úvodní znojemské branky byl Pavel Selingr. „Čekal jsem, že rozhodčí zapíská zakázané uvolnění,“ přiznal. „Gólman to přede mnou vypíchl, já to dostal na hokejku ze strany na bekhend, tak už jsem jenom zkusil trefit bránu a spadlo to tam přesně.“ Levé křídlo prvního útoku se do střelecké listiny zapsalo ještě jednou čtyři minuty před druhou přestávkou. „Bylo to v přesilovce, kdy Jirka Dopita podržel puk za brankou, dal mi to mezi kruhy a já už potom chtěl jen dobře trefit puk. Dneska ten zápas našemu útoku sednul. Před zápasem jsem se sice necítil moc dobře, ale po tom prvním gólu se to uvolnilo a dobře jsme bruslili.“

Selingr se v posledních utkáních stává pravidelným střelcem a v pořadí týmové produktivity se dostal na první místo před Radka Hamana. Nepříliš vydařený úvod sezony už dle vlastních slov hodil za hlavu. „Loni jsem dal první gól taky až někdy ve třináctém kole, takže asi budu muset začít trénovat už někdy v dubnu,“ prohlásil se smíchem. „Mně osobně chyběl na ledě hodně Jirka Dopita, protože za poslední tři roky už jsem na souhru s ním zvyklý.“

⇒  Radim Tesařík právě po Dopitově přihrávce vyrovnal na 3:3

Druhou branku v sezoně si na své konto připsal obránce Radim Tesařík, který v kritické chvíli za stavu 2:3 dokázal srovnat a nastartoval tak vítězný obrat znojemského mužstva. „Jsem rád, že mi ta gólová akce tak vyšla. Dostal jsem perfektní pas a vystřelil pěkně pod vyrážečku. Tým se díky tomu dostal do pohody, ze které po chvíli vyplynul i vítězný gól. Nahazoval jsem puk před branku, kde stál Radek Haman, a ten už kotouč dokázal dorazit do branky.“

K dalšímu utkání budou Orli v pátek cestovat na led Plzně, doma přivítají opět v neděli Bílé Tygry z Liberce.