Hokejová legenda se vrací, Růžička oblékne dres Orlů

Aktuální zprávy
ČT 1. 4. 2010
<em>Znojmo, Praha</em> - Extraligová Slavie sice ještě svoji pouť v play off nepečetila, ovšem její hlavní kouč Vladimír Růžička se již rozhodl opustit trenérskou lavičku a vrátit se opět na led mezi hráče. To v dnešní době není nic nevídaného, samotným příkladem je například gólman Pardubic Dominik Hašek. Právě dnes oznámil olympijský vítěz z Nagana na tiskové konferenci, že by si chtěl zahrát právě tam, kde ho fanoušci vítali vždy s otevřenou náručí. „Do Znojma jsem za celou svoji trenérskou kariéru jezdil velmi rád a rád jsem se tam i vracel, proto jsem se rozhodl nastoupit od příští sezóny za prvoligové Orly,“ pronesl Růžička.

Těsně před začátkem semifinále svolal slávistický klub tiskovou konferenci, kde chtělo vedení s trenéry prodiskutovat ambice na play off s Vítkovicemi. V samém závěru požádal hlavní trenér pražského celku o slovo a všechny přítomné šokoval, když pronesl tuto větu: „Je těžké být trenérem. Občas máte chuť na led sám skočit a pomoci klukům. Už mě nebaví se jen dívat, a proto jsem se rozhodl oprášit svoji starou výstroj a od příští sezóny se vrátím na led.“

Funkcionáři klubu, asistenti a novináři strnuli a s otevřenými ústy hleděli na Růžičku, který si vyměnil žvýkačku a pokračoval: „O návrat se pokusím v klubu, kde si myslím, že mě vezmou za svého, neboť ohlasy na moji osobu tam byly vždy lepší, než kdekoliv jinde. Dokonce mi zde pokaždé pouštěli moji oblíbenou písničku od Richarda Müllera. Se Znojmem jsem se dohodl prozatím na nadcházející sezónu a v týmu budu působit jako třináctý útočník.“

Šestačtyřicetiletý vítěz z Nagana zmínil i svoji formu a to, že nebude lehké se vrátit, neb jeho fyzička za ty roky značně poklesla, proto se dohodl na spolupráci s Aloisem Hadamczikem, jenž mu bude dělat osobního trenéra. Již v květnu se tato dvojice vydá do Alp, kde bude Růžička nabírat sílu do zápasů.

K situaci se vyjádřil i znojemský klub: „Pan Růžička se k týmu připojí až v polovině příštího měsíce. Očekáváme především, že jeho přítomností mezi Orly získá klub některého ze silných sponzorů z oblasti potravinářského průmyslu, neboť pan Růžička má velmi vysokou spotřebu žvýkaček.“

O vyjádření jsme poprosili také jednoho nejmenovaného funkcionáře klubu: „S Vláďou se velmi důvěrně znám. Sloužili jsme spolu na vojně. Ze začátku bude zastávat post třináctého útočníka, a to i v případě, že zbývajících dvanáct hráčů nebude k dispozici.“

Na konec snad jen zbývá popřát Vladimíru Růžičkovi vydařený návrat mezi hokejové legendy a paní uklízečce hodně trpělivosti s odlepováním žvýkaček z lina a koberců.