Na EBEL jsem velmi zvědavý, přiznává Jan Šeda

Rozhovory
ST 27. 7. 2011
<em>Znojmo</em> - Východočech od hlavy až k patě. Šestadvacetiletý útočník Jan Šeda poprvé ve své kariéře opouští rodný kraj a vstupuje do kabiny znojemských hokejistů. Hráč se zkušenostmi převážně z druhé nejvyšší české soutěže míří spolu s jihomoravským klubem vstříc bojům s mezinárodní příchutí a doufá, že svůj nový tým úspěšně provede neznámými cestami alpské ligy. „Žádných velkých úspěchů jsem zatím nedosáhl, snad se dočkám ve Znojmě,“ přeje si Šeda.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Honzo, jak jste se dostal právě do Znojma?
V Chrudimi mi po sezóně vypršela smlouva a také hokej v Chrudimi skončil, tak jsme s mým agentem začali hledat jiné angažmá. Chtěl jsem zkusit zahraničí, a jelikož se zde bude hrát mezinárodní soutěž, tak jsem kývl na nabídku Znojma, za kterou jsem byl moc rád.

Na jak dlouho jste se upsal Znojmu?
Mám tu podepsáno prozatím jen na tuto sezónu, poté se uvidí, co bude dál.

Kde všude jste již ve své kariéře působil?
Já jsem Pardubák, takže téměř celé mládí jsem byl tam. Poté jsem šel do Hradce Králové, kde jsem byl asi tři sezóny, mezitím jsem naskočil do pár zápasů opět za Pardubice, ale těch nebylo tolik. Po postupu Chrudimi do 1. ligy jsem tam přestoupil a zůstal další tři sezóny, pár startů jsem si připsal i za Pardubice v extralize.

⇒  Jan Šeda při úvodním tréninku na ledě Hostan arény

Do Znojma jste přišel až ke konci suché přípravy, její poslední část jste již absolvoval s týmem, kde jste trénoval předtím?
Ve Znojmě jsem byl jen dva týdny, jinak jsem se připravoval doma. Po těch letech, co hraji hokej, už vím, co moje tělo potřebuje, takže v tom nebyl problém.

Máte za sebou první seznámení s nově připraveným kluzištěm, jak proběhlo?
Bylo to docela dobré. Čekal jsem, že led bude trochu měkčí, ale vše bylo v pořádku.

Víte již, v jaké formaci budete začínat v přípravných zápasech?
To zatím nevím. Já jen doufám, že budu předvádět to, kvůli čemu jsem tady.

Nový ročník přinese do Znojma také novou hokejovou ligu, máte nějaké informace o EBEL?
Něco málo se ke mně doneslo, ale nijak aktivně zprávy nevyhledávám, spíš si jen tak přečtu, co se kde napíše. Jsem na celou soutěž hodně zvědavý.

S hokejovým prostředím Znojma jste se tedy již seznámil, jak se vám zde líbí?
Zatím jsem spokojený. Do kolektivu jsem se zapojil bez problémů, některé kluky z týmu jsem znal, ale spíš jen jako soupeře.

A po nehokejové stránce? Prošel jste si již město?
Za ty dva týdny, co jsem byl tady, jsem toho moc nestihl. Ale co jsem viděl, tak město je menší, malebné, myslím, že se mi tady bude líbit.

Z Pardubic to máte do Znojma poměrně daleko, budete zde bydlet?
Určitě budu bydlet tady, dojíždění by bylo zdlouhavé. To by pro mě nebylo dobré.

Poslední tři týdny jste měli volno, jak jste trávil dovolenou?
Procestoval jsem převážně jen Čechy. Pár dnů jsem byl v Krkonoších, pak ve východních Čechách pod stanem.

Top foto: Martin Žemlík, hc-chrudim.cz