Orli Znojmo Orli Znojmo

Celý zápas jsme měli pod kontrolou, je si jistý Adam Havlík

Celý zápas jsme měli pod kontrolou, je si jistý Adam Havlík

Znojmo - Zápas proti Jesenici měla Orlí letka celý ve své moci. Obzvláště působivý byl útok ve složení Jarůšek - Pucher - Havlík. Obě křídla si připsala po dvou gólech, Pucher také jednou skóroval. Právě třetí zmiňovaný, Adam Havlík, po zápase o kvalitě slovinského soupeře řekl: "Čekal jsem od nich trochu víc."

Jak bys zhodnotil zápas?
Myslím si, že jsme ho měli celý pod kontrolou. Nebýt jejich přesilovek a nějakých našich zbytečných vyloučení, tak by byl zápas ještě mnohem klidnější. Zároveň si ale myslím, že jsme je zbytečně nechali nadechnout jejich dvěma góly, ale tím, že jsme hned na začátku třetí třetiny skórovali na 5:2, tak bylo prakticky po zápase, vše ostatní jsme si již pohlídali.

Co říkáš na soupeře z Jesenice?
Abych pravdu řekl, čekal jsem od nich trochu víc. Když jsme hráli v Jesenici, kde jsme vyhráli 1:0, tak hráli mnohem agresivněji a dnes si mi zdálo, že působili unaveně. Doma působili mnohem důrazněji před bránou, i beci, když jeli napadat do našeho obranného pásma, tak dnes docela propadali. Rozhodně nebyli tak důrazní, jako před domácími fanoušky.

Jak bys okomentoval váš útočný styl hry, který Slovince zaskočil?
Víceméně hrají to co my, snaží se hodně napadat, hrát agresivně, ale řekl bych, že jsme oproti nim mnohem hokejovější, a když je dokážeme přehrát, jejich forčekink, tak potom tam vznikají šance. Taky z přesilovek jsme proti nim dokázali dát góly a to v zápase rozhodlo.

Dal jsi dva góly, co na to říkáš?
Pokaždé to byla práce celé pětky. Ten první gól byla dlouhá nahrávka na modrou, tam mi to PePe krásně tečoval, a já jel víceméně sám na bránu. Druhý gól byl z přesilovky, motali jsme je tam téměř minutu a půl, jeseničtí hráči už evidentně nemohli. Pak se puk odrazil ke mně a já jej jen zvedl přes gólmana.

foto
⇒  Adam Havlík si při domácím zápase s Jesenicí připsal dva góly.

Zmínil jsi Petera Puchera, jaká je s ním spolupráce v útoku?
Mně se s PePem hraje výborně, jde na něm vidět, že už má něco odehráno, jeho přehled ve hře je fascinující. Já jsem spíše ten rychlostní typ do brejku, a on mi kotouč dokáže výborně posunout za bránící beky celkově hra s ním je vynikající.

Máte jako útok nějaké speciální pokyny od trenéra?
Pan Stloukal nám před zápasem vždy řekne, co od nás čeká, a my se to snažíme plnit. Snažíme se dávat góly, lajnu máme postavenou velice ofenzivně, my ty góly dávat musíme. Konečně jsme také měli zápas, ve kterém jsme se mohli prosadit víckrát za celé utkání, a to je pro nás nesmírně cenné.

Můžeš o Jesenici říct, že je to tvůj oblíbený soupeř? V Jesenici jsi dal vítězný gól, doma rovnou dva.
Asi to tak vypadá, většinou to je ale shoda okolností, co zrovna rozhodne o tom, jestli dám nebo nedám gól. Ale je jedno, jestli ho dám já, nebo někdo jiný. Asi spíš uvidíme příští zápas v Jesenici.

Související články

Aktuální zprávy
so 5. 11. 2011

Martin Stloukal: Změny v sestavě nemám moc rád