Orli Znojmo Orli Znojmo

Lubomír Štach: Takového soupeře příště musíme porazit

Lubomír Štach: Takového soupeře příště musíme porazit

Znojmo - Během dvou zápasů se Lubomír Štach propracoval na vrchol tabulky se statistikami obránců. Do zápasu s Grazem nastoupil jako prozatímní kapitán týmu kvůli zranění Jiřího Berouna. Ani tato změna ale nezabránila porážce od tabulkového souseda. Sám pětadvacetiletý bek nebyl s výsledkem týmu spokojený: "Prostě to byl špatný zápas z naší strany."

Co byste řekl k zápasu s Grazem?
Zápas nám vůbec nesedl, takřka vůbec jsme se nedostali do tempa, a proto jsme nepodali dobrý výkon. Těžko k tomu říct něco jiného, prostě to byl špatný zápas z naší strany.

Jak hodnotíte soupeře a jeho agresivitu?
Soupeř z Grazu hru kouskoval, nechtěl hrát hokej a nám to nevyhovovalo. Nedokázali jsme se s tím vyrovnat a je to naše chyba. To se nám stávat nesmí, takového soupeře příště musíme porazit.

Dostal jste pukem do obličeje, co k tomu dodáte?
Co na to říct, když se daří, tak se daří. Snad to nebude nic vážnějšího, akorát nemůžu skousnout. Hlavně doufám, že to nebude naštípnutá nebo zlomená čelist. Snad to bude v pohodě.

foto
⇒  Lubomír Štach vede statistiky obránců (3 + 6)

Jak hodnotíte EBE ligu po první půlce?
EBEL hodnotím rozhodně kladně, je to liga plná kvalitních hráčů, hraje se tu nahoru – dolů. Jsou tu i výborní bruslaři, takže já jsem opravdu rád, že mám tu šanci si v EBEL zahrát, protože liga je to bezesporu velmi kvalitní.

Jaké jsou podle vás rozdíly mezi soupeři v Česku a v EBEL?
Mezi českými a EBEL soupeři je opravdu velký rozdíl. Myslím, že když hrajeme proti silnějším soupeřům, kteří chtějí hrát hokej, tak nám to vyhovuje víc. I pro fanoušky je to více záživnější, když se hraje nahoru a dolů, než když je to takhle rozkouskované, jako proti Grazu nebo Villachu a jim podobným týmům. Ale s tím se my musíme vypořádat, jinak to nepůjde.

Budete trénovat o reprezentační přestávce?
Trénovat rozhodně budeme. V pondělí jsme měli volno a v úterý, středu a čtvrtek budeme trénovat. Bude se jednat o dvoufázové tréninky, abychom pořádně nabrali kondici na zápasy, které budou následovat po reprezentační pauze. Takže určitě musíme pořádně potrénovat.

Co budete dělat vy osobně ve vašem volnu?
Hned v neděli večer jsem jel domů na otočku za rodinou, protože jsem je dlouho neviděl. Moc jsem se na ně těšil. Druhý volný víkend za nimi pojedu také, takže já pauzu rozhodně uvítám.

Související články

Naši soupeři
so 5. 11. 2011

Orli mají Grazu co vracet