Kdyby se Kacetlovi něco stalo, musel bych to v bráně odstát, ví Landsman

Rozhovory
ST 11. 1. 2012
<em>Znojmo</em> - V prvních měsících sezóny probíhaly velké boje o post brankářské jedničky, nyní se situace ustálila a mezi tyče se staví Ondřej Kacetl, přesto však trenéři mezi svátky sáhli po změně. Do brány povolali druhého v pořadí, Filipa Landsmana. Jeho návrat však moc šťastný nebyl, hned v prvním zápase, ve kterém mu duo Kučírek – Kameš dalo opět důvěru, se zranil. Po desetidenní ozdravné kúře se však Landsman znovu postavil do brány, tentokrát ve slovinské Jesenici, kde společně s Orly vyválčil dva body za skóre 5:3. Co přesně se znojemské 83 v utkání se Záhřebem stalo a jak ke zranění došlo, se dočtete níže.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Filip Landsman se do zápasového tempa opět zapojil po více než měsíční pauze. Pod vedením Petra Kučírka nastoupil do zápasu s chorvatskými Medvědy jako brankář číslo jedna. „Trenér mi oznámil na tréninku, že budu chytat v Záhřebu. Káca (Ondřej Kacetl - pozn. redakce) odchytal hodně zápasů, měl toho dost. Chytal dobře, a tak mu chtěl trenér asi dát volno, proto postavil mě,“ vysvětloval Landsman.

Tento duel však nebyl pro znojemskou třiaosmdesátku příliš šťastný, poté co se Orlům podařilo srovnat s domácími krok na poli skóre, přišla studená sprcha. Necelých pět minut před závěrečnou sirénou se znojemským příznivcům zatajil dech, Landsman po střetu s protihráčem zůstal ležet na ledové ploše s bolestivou grimasou a odtud byl odnesen na nosítkách. „Jak se to stalo, si přesně nevybavuju. Soupeř šel do nějaké přesilové situace, buď dva na jednoho, nebo tři na dva, to přesně nevím. Jeden z protihráčů pak do mě najel v plné rychlosti. Honza Hranáč mi říkal, že Trukhina fauloval, že ho zahákl přímo přede mnou, a protože on prostě nebrzdil, tak do mě najel a urval mi to koleno. Podle mě to ale žádný faul nebyl.“

Orli, za zády s Filipem Landsmanem, v úterý udolali slovinskou Jesenici

Přestože situace vypadala velice vážně, Landsmanovo jméno se na soupisce objevilo hned v následujícím zápase s Linzem, který se hrál již druhý den po incidentu. Důvod byl jednoduchý, žádný jiný brankář nebyl k dispozici. „Těžko říct, jestli bych byl schopen utkání odchytat, kdyby se Kacetlovi něco stalo… Musel bych do té brány jít a nějak to tam odstát. Určitě by můj výkon nebyl nijak kvalitní, ale nedalo by se nic dělat. Taková byla situace,“ ví bývalý gólman prvoligové Chrudimi.

Nadějný brankář v uplynulém týdnu podstoupil řadu vyšetření, aby mohlo být vyloučeno podezření na rozdrcenou čéšku. „Nakonec jsem měl jenom namožený koleno. V Záhřebu to vypadalo hůř. Strašně mě to bolelo, protihráč do mě najel a já jsem se na tu nohu nemohl postavit. Nevěděl jsem, co s ní mám. Bál jsem se, že mám něco s čéškou. Naštěstí to bylo jen tohle, takže jsem rád, za to, jak to dopadlo.“

Pardubický odchovanec je nyní v plné síle a připraven opět podávat kvalitní výkony. Přesto mu trenéři minulý týden ještě dopřávali chvíli oddechu a do brány stavěli znojemskou hvězdu, Ondřeje Kacetla. A tak si pozorní fanoušci mohli všimnout, že Filip během domácích zápasů na střídačce neotálí a poctivě vyplňuje zápis o utkání. „Obvykle ho vyplňuje Jarda Kameš, ale teď když byl pan trenér potrestaný a on dostal na práci jiné věci, nebyl nikdo, kdo by je psal, takže jsem to dostal na starosti já. Už jsem to dělal v Pardubicích, jsem zvyklý. Nevadí mi to,“ usmívá se jednadvacetiletý mladík.

Landsman přišel do Znojma na začátku sezóny na roční hostování. Po počátečních bojích o post brankářské jedničky se zdá, že je tato situace již plně vyřešena. Poté, co Landsman s velmi uspokojivými výsledky chvíli kraloval ve znojemském brankovišti, dostal šanci i hrdina loňských vyřazovacích bojů, Kacetl, který postupně získal výstavní postavení mezi brankáři, a Landsman se tak musel spokojit s místem dvojky. Jak tedy vidí on sám své další angažmá? „Jak to bude další sezónu ještě nevím. Končí mi smlouva v Pardubicích, nechci teď nějak předbíhat. Momentálně se soustředím na tuto sezónu, na to, abychom se dostali do play off. A pak se uvidí, co se bude dít po sezóně.“