Pro Michala Telesze je první start v EBEL splněným snem

Rozhovory
NE 20. 1. 2013
<em>Znojmo</em> - Junior Michal Telesz se sice již dvakrát octl na soupisce pro zápas EBE ligy, ale nikdy nezasáhl přímo do hry. Až v neděli proti Innsbrucku dostal šanci ve čtvrté formaci společně s dalšími mladíky Jiřím Tichým a Janem Müllerem, a hned si do statistik připsal i první branku. „V porovnání s EBYSL <i>(juniorská obdoba EBEL - pozn. redakce)</i> je rozdíl obrovský. Hlavně v rychlosti,“ konstatoval po jednoznačné výhře nad rakouskými Žraloky dvacetiletý útočník.

„Hodně mi pomohlo, že jsem odehrál za A-tým už některé přípravné zápasy. Nebyl to teď pro mě takový šok. Bylo to ale těžší v tom, že to byla úplně jiná soutěž,“ hodnotí svůj první start mezi seniory Telesz. „Hrálo se mi dobře. Občas jsem byl ale nervózní z toho, že jsem nevyhodil puk ze třetiny. Vím, že si na tom trenér hodně potrpí.“

⇒  Dvacetiletý útočník Michal Telesz (1 + 1)

Znojemští mladíci nahradili zkušené útočníky Marka Urama, Petera Puchera, Jiřího Berouna a obránce Kyla Whartona. A role se zhostili na jedničku. Konkrétně Michal Telesz si připsal dva kanadské body (1 + 1). Ve třiadvacáté minutě to byl právě on, kdo poslal Orly do tříbrankového vedení. „Byla to víceméně náhoda. V rohu jsem sebral puk, měl jsem volnou cestu. Gólman udělal chybu tím, že vystrčil hokejku. Pak už jsem měl před sebou poloprázdnou branku,“ popisuje svoji první trefu mezi seniory.

„Trenér nás bral, jako kdybychom byli součástí týmu. Nedával nám žádné zvláštní pokyny,“ pokračuje znojemský rodák. „Po zápase byl spokojený, jak jsme s Jirkou Tichým zápas odehráli.“

V dalších duelech však znojemské publikum tyto dva mladíky na ledě pravděpodobně neuvidí. „Myslím si, že určitě nenastoupíme. Dnes to bylo jen o tom, aby se šetřili hráči na nadstavbu, aby se dostali do play-off. Jsem rád za tu šanci. Je tu silný kádr a nemyslím na to, že bych měl v dalším utkání znovu hrát.“

Znojemským odchovancům se tak alespoň na jeden zápas splnil sen. „Už v přípravě jsem byl rád za šanci, ale to, že jsem se podíval i do EBEL, je určitě splněný sen,“ uzavírá Telesz.