Další znojemský talent si zahraje extraligu, Pláněk po sezóně do Budějovic

Aktuální zprávy
PÁ 15. 2. 2013
<em>Znojmo</em> - Znojemský hráč Martin Pláněk odchází po sezóně do extraligových Českých Budějovic. Dohodla se na tom vedení obou klubů. Jednadvacetiletý bek podepíše na jihu Čech tříletou smlouvu. Po Jakubu Stehlíkovi se tak stává dalším hráčem z líhně Orlů, jenž okusí vody nejvyšší české hokejové soutěže. Klub děkuje Martinu Pláňkovi za služby v dresu Jihomoravanů a přeje mu mnoho úspěchů v jeho dalším angažmá.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Martin Pláněk patří mezi znojemské odchovance. V sezóně 2007/2008 se svými výkony propracoval do juniorky, která v té době hrála extraligu. O dva roky později se stal kapitánem a v ročníku 2010/2011 dopomohl juniorům k zisku extraligového titulu. V té době již byl stabilním členem seniorského A-týmu.

Ve stejném roce si řekl o místo v sestavě reprezentační dvacítky a podíval se na mistrovství světa do amerického Buffala.

Letos je urostlý jednadvacetiletý hráč druhým nejproduktivnějším obráncem. V dosavadních sedmačtyřiceti duelech zaznamenal šest branek a na dvanáct přihrál.