Slovensko přehrálo v přípravě Šýcarsko

Dění v hokejovém světě
PO 4. 2. 2002
Slovenští hokejisté i s Peterem Pucherem v sestavě sehráli svůj první ze dvojice přípravných zápasů předolympijského kempu. Ve stínu konání slavného Super bowlu, tedy finále ligy amerického fotbalu, porazili Švýcary 4:1.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Peter Pucher se gólově neprosadil, jeho spoluhráč z útoku, centr ze Zvolena Richard Šechný, si připsal gól a dvě asistence. Další branky přidali Sparťan Tomík, obránce Lintner a útočník Hurtaj.

Slovensko nastoupilo v oklešťené sestavě, tým byl složen výhradně z hráčů působících v Evropě. Na led se nedostal pouze náhradní brankář Lipovský, celý zápas naproti tomu odchytal bývalý hráč Znojma Rybár. V úterý sehrají Slováci se Švýcarskem odvetu.

Slovensko - Švýcarsko 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)

Góly: 22. Lintner (Šechný), 50. Tomík (Šechný), 54. Hurtaj, 60. Šechný (Lintner) - 16. Conne (Della Rossa, Keller). Vyloučení: 3:4, využití: 1:0. Rozhodčí Kotyra - Hill, Glines (všichniUSA), 2600 diváků

Slovensko: Rybár - Majeský, Richard Pavlikovský, Milo, Lintner, Hecl, Čierny - Pardavý, Rastislav Pavlikovský, Róbert Petrovický - Török, Šechný, Pucher - Hurtaj, Kapuš, Tomík

Švýcarsko: Weibel - Vauclair, Sutter, Keller, Streit, Seger, Salis - Höhener, Aeschlimann, Jeannin - Rötheli, Della Rossa, Plüss - Conne, Christen, von Arx - Rüthemann, Fischer, Crameri