Všichni jsou hladoví po úspěchu, říká nová tvář Znojma Jan Lukáš

Rozhovory
ST 17. 2. 2016
Na jih Moravy přišel těsně před koncem přestupního období z hlavního města, v pondělí se Jiřímu Režnarovi poprvé hlásil na tréninku a v úterý už kryl záda Patriku Nechvátalovi v ostrém zápase s Linzem. Do hry sice nezasáhl, přesto si nové působiště nemůže vynachválit. „Je to příjemná změna. Doufám, že se tady všichni podělíme o úspěch,“ uvedl nový muž v orlím dresu.

Máte za sebou první zápas ve Znojmě, i když tedy zatím jen na střídače. Můžete popsat jaký je to rozdíl oproti ELH?
Je to samozřejmě jiný hokej, jiná liga, těžko se to hodnotí a srovnává. Je to rychlejší, dá se poznat že je to nahoru dolů.

Jaký byl podle vás klíčový okamžik zápasu, jenž nakonec po velkém dramatu skončil těsným vítězstvím?
Těžko říct. Důležité bylo, že jsme ve druhé třetině dali góly a ubránili jejich přesilovky, dostali jsme tam jen jeden gól, to bylo asi rozhodující.

Jak se zrodil váš přestup do Znojma?
To ani sám nevím, bylo do doslova ze dne na den. Nedohodli jsme se na Spartě, kam přišli dva noví gólmani a z pozice, kterou jsem tam měl, jsem věděl, že už nebudu působit dál. Nebo by to bylo těžší. Chtěl jsem sezónu nějak dochytat a vyšlo Znojmo. Jsem za to rád a doufám, že se tady všichni podělíme o úspěch.

Jste s trenérem domluvený, že odchytáte některý další zápas, teď s Vídní nebo potom doma s Dornbirnem?
Zatím jsme se o tom nebavili. Nechvi chytá výborně, je to vynikající gólman, takže rozhodnutí nechám na trenérech. Samozřejmě budu rád, když se dostanu do branky, ale vidíte sám, že Patrik je kvalitní gólman. Podává velmi solidní výkony a dneska to taky předvedl. Takže já budu čekat, jestli dostanu vůbec šanci.

Už jste ve Znojmě někdy hrál nebo jste tady poprvé?
V mládežnických kategoriích jsem tady pár zápasů odehrál, takže to tu trošku znám.

Město jako takové jste znal?
To ne, to jsem tu poprvé, je to takové menší, všude dobře oproti Praze (smích). Musím říct, že je to příjemná změna.

Co parta v kabině?
Super, musím říct, že mě to docela překvapilo, když jsem sem přišel. Pár hráčů znám, což je možná jednodušší, ale kluci jsou tady výborní. Všichni jsou hladoví po úspěchu, takže by se nám to letos mohlo podařit.

Některé hráče jste tedy už znal?
Jo, pár kluků, Davida Roupce, pak taky oba gólmany.

Stihli vás už noví spoluhráči vytáhnout do nějaké hospůdky nebo sklípku?
Zatím ne, chystám se tady něco navštívit, ale nebudu to přehánět. Samozřejmě tahle oblast je proslulá, takže si určitě rád dám nějaké vínečko. Ale zatím jsem se jen zabydloval.

Co říkáte na domácí atmosféru?
Musím říct, že velice příjemná, velice pěkné.

Na jak dlouho byste se tady chtěl zabydlet?
To uvidíme, necháme to osudu a průběhu.