Peter Pucher: Když už jsme takhle daleko, chceme vyhrát i finále

Rozhovory
PÁ 25. 3. 2016
Před deseti lety zdvihal Peter Pucher jako znojemský kapitán nad hlavu pohár za třetí místo v české extralize, letos může dosáhnout na zlato v EBEL. "Za poslední roky je tato sezóna určitě nejlepší," říká ikona klubu v rozhovoru.

Znojmo slaví postup do finále. Jaké jsou pocity?
Samozřejmě, že super. Finále je prostě finále. Čekali jsme na to čtyři roky. Jsme moc rádi, že to konečně vyšlo.

V zápase jste vstřelil branku, na kterou vám přihrál soupeřův brankář. Jak jste tu situaci viděl vy?
Byl jsem rád, že mi to nahrál (smích). Na ten gól jsem se načekal dlouho, proto jsem strašně rád, že mi to tam konečně padlo. Myslel jsem, že se to Ouzas pokusí vyhodit, ale že mi to hodí přímo na hokejku, to jsem nečekal.

V čem byla série s Linzem odlišná od té předešlé s Dornbirnem?
První kolo je většinou nervóznější. Už jsme čtyřikrát vypadli ve čtvrtfinále, což nám trošku svazovalo ruce. Po druhém prohraném zápase v Dornbirnu jsme si řekli pár slov. Ujasnili jsme si, co se musí zlepšit. To jsme začali plnit a sérii jsme otočili. Osobně si myslím, že to bylo o něco obtížnější. Hlavně v našich hlavách. Naštěstí to ale dopadlo dobře.

Ve finále vás čeká Salzburg. Jak se na obhájce titulu cítíte?
Je to zkušený a silný tým. Začíná se za stavu 0:0. My si samozřejmě věříme. Když už jsme došli tak daleko, tak budeme chtít vyhrát i to finále.

Série budete začínat tentokrát venku. Myslíte si, že to může mít nějaký vliv?
Mně osobně se hrají venkovní zápasy lépe. Není tam až takový tlak domácího publika. Z venkovního zápasu můžeme případnou výhrou jedině získat. Proto mi to celkem vyhovuje.

Čeká vás týden volna. Bude čas na oslavy, nebo se začnete rovnou připravovat na finále?
Čas bude hlavně na oddech. Zápasů je strašně moc, proto musíme odpočívat a nachystat se na příští pátek.

Ve Znojmě hrajete již třináctou sezónu. Kam až řadíte tu letošní?
Je výborná. Finále je obrovský úspěch a za poslední roky je jistě nejlepší.