Jdu do Znojma za šancí, klubu se chci odvděčit dobrými výkony, říká obránce Šnajnar

Rozhovory
SO 13. 5. 2017
Jednou z mladých pušek, které před novým hokejovým ročníkem přicházejí do znojemského kádru, je dvacetiletý obránce Rostislav Šnajnar. Nadějný bek s velkým potenciálem už si vyzkoušel českou extraligu, juniorské reprezentace a patřil k oporám prvoligového Přerova.

Jak se zrodil váš přestup do Znojma?
Byl jsem s klubem v kontaktu už v průběhu uplynulé sezóny. Po jejím konci jsem pak byl takřka rozhodnutý, že sem půjdu. Chci se tady zlepšovat.

Jste mladý obránce, pár zápasů jste odehrál i v extralize. Co bylo hlavní motivací pro přesun na jih Moravy a do jiné soutěže?
Šel jsem sem s tím, že dostanu šanci, a chci to klubu vrátit dobrými výkony.

Rostislav Šnajnar

nar. 21. ledna 1997

• odchovanec brněnské Komety, s mladším dorostem získal v sezóně 2012/13 mistrovský titul
  • od 15 let pravidelně reprezentuje v českých mládežnických výběrech
  • v dresu Přerova odehrál 84 prvoligových utkání, 4x nastoupil za Kometu v extralize

Může být pro vás jako mladého beka inspirací Libor Šulák a jeho cesta ze Znojma až do národního týmu na mistrovství světa?
Určitě. Asi si z něj teď budeme brát všichni příklad a nebylo by špatný jít v jeho stopách (úsměv).

Sledoval jste před příchodem EBEL? Co o lize víte?
Viděl jsem pár zápasů Znojma, ale nedá se říct, že bych to úplně sledoval. Vím, že to bude úplně jiný hokej. Zápasy budou důraznější, možná i trochu rychlejší.

Jak vnímáte začínající letní přípravu, je to pro vás nutné zlo, nebo ji berete dobře?
Začínali jsme testy, ale bude to určitě náročné, navíc s kondičními trenéry. Doufám, že se pořádně připravíme. Není to nic příjemného, ale neobejdeme se bez toho. Je to potřeba.

Jak byste se vy osobně popsal jako hráč, co od vás mohou fanoušci očekávat?
Řekl bych, že mám docela dobrý přehled, rád podpořím útok. Myslím, že jsem spíš komplexní obránce, ale víc to asi budou muset posoudit až sami diváci.