Výstroj? Inspiroval jsem se erbem, ale prý vypadám jak Chorvat, usmívá se Marek Schwarz

Rozhovory
ÚT 29. 8. 2017
Netradiční vzhled výstroje pro novou sezónu zvolil brankář Marek Schwarz. Jeho masku, betony i vyrážečku zdobí šachovnice v červenobílé barvě. Proč? Dočtete se v rozhovoru.

Když se vrátíme k poslednímu přípravnému zápasu proti Budějovicím, jak jej hodnotíte?
Byli jsme jasně lepší tým. Dominovali jsme. Ten zápas byl náš. Je tam vidět ta vzestupná tendence. Makáme na trénincích a je to poznat.

Jak se vám doposud jeví ty přípravné zápasy. Střídáte extraligové a prvoligové týmy...
Jsou tam vidět rozdíly. Když se ale podíváte na výsledky jejich vzájemných zápasů, tak se kolikrát stane, že prohraje ten extraligový tým. V té přípravě to může trochu klamat.

Marek Schwarz na jednom z letošních tréninků

Který z těch zápasů považujete za nejvydařenější?
Asi ten proti Budějovicím. Ty výkony mají vzestupnou tendenci. Doufám, že s tou Budapeští to bude ještě lepší.

Jak se cítíte vy osobně?
Zatím super. Musím to ale zaklepat, aby to vydrželo co nejdéle. S Tomášem se pravidelně střídáme v brance, takže je to dobré.

Jak jste si sedli?
Úplně v pohodě. Sedíme vedle sebe v kabině a vycházíme úplně bez problému.

Letos jste zvolil netradiční vzhled výstroje. Jak ten nápad vznikl?
Chtěl jsem to mít do znojemských barev a trochu jsem se inspiroval erbem. Teď mi ale všichni říkají, že to vypadá jako Chorvatsko (smích). To mě vůbec netrklo. Hrozně se mi to ale líbí a mám z toho radost. Těším se, až k tomu vytáhnu ještě lapačku. Bude to fantastické.

Loni zdobily vaši masku malůvky od syna. Budou i letos?
Ano, budou. Něco už na té helmě je, ale dlouho jsme nemohl sehnat takovou tu lakovou fixu. Už ji mám, takže to doděláme a na sezónu to bude připravené.

Na konec přípravy vás čeká neznámý soupeř. Co od Budapešti očekávat?
Pravda. Nikdo ho neznáme. Myslím si ale, že to bude kvalitní soupeř. Už několik let se chtějí dostat do EBEL. Rozhodně nás velmi dobře prověří.

Co vlastně říkáte na výměnu Lublaně za Záhřeb?
Hrozně se na to těším. Slyšel jsem, že tam mají výborné fanoušky. V Lublani na ty zápasy skoro nikdo nechodil. Jsem hodně zvědavý, jak to bude v Záhřebu vypadat.