Erste

Orlí letku posiluje kanadský ostrostřelec Anthony Luciani!

Orlí letku posiluje kanadský ostrostřelec Anthony Luciani!
02.05.2018 | Jakub Prchal

Orli Znojmo hlásí velmi zajímavou posilu do útočných řad. Na jih Moravy přichází kanadský útočník Anthony Luciani. Sedmadvacetiletý střelec působí na evropské půdě druhým rokem s jednoletou přestávkou.

Luciani pochází z kanadské provincie Ontario a jeho první hokejové kroky vedly právě přes Ontario Hockey League, jednu z tří hlavních juniorských lig v Kanadě. Tam na sebe během tří let upozornil téměř jedním bodem na zápas, ve své závěrečné sezóně se dostal dokonce až k průměru jednoho a půl bodu.

Jeho následné kroky pak vedly přes San Antonio Rampage, bývalou farmou Floridy Panthers. Hned tři sezóny střídal starty mezi AHL a ECHL, kde hrál za tým Cincinnati Cyclones.

Ve svých výkonech z juniorských let pokračoval v ECHL i za týmy Toledo Walleye a Greenville Road Warriors, kde si taktéž udržel skvělý průměr více než bodu na zápas. Poté se rozhodl zkusit své štěstí v Evropě.

Poslední sezónu začal ve slovenské lize, kde si ve dvaceti zápasech připsal sedmnáct bodů, načež se vydal do DEL2. V dresu Bayreuthu nasbíral skvělých čtyřicet šest bodů ve třiceti dvou utkáních, a přestože odehrál výrazně méně zápasů, stal se nejproduktivnějším hráčem i nejlepším střelcem (o dvanáct branek).

„Anthonyho jsme angažovali jako střelce, který svoji pověst potvrzuje ve všech soutěžích, ve kterých nastoupil. Očekáváme, že se bude prosazovat také u nás,“ hodnotí novou posilu sportovní manažer Rostislav Dočekal. „Má skvělý tah na branku a cit pro zakončení,“ dodal.

Luciani je tak po brankáři Patriku Nechvátalovi, útočníku C.J. Stretchovi a obránci Patricku McEachinovi čtvrtou znojemskou posilou pro nadcházející sezónu. O dalších jménech klub intenzivně jedná.

 
Co jsme psali před lety
Facebook