Nevadí mi žádná pozice. Chci tvrdě trénovat a vyhrávat každý zápas, hlásí Parkkonen

Rozhovory
PO 6. 8. 2018
Po čtyřech letech mají Orli na soupisce opět zástupce z Finska. Je jím pětadvacetiletý bek Patrik Parkkonen, jenž má za sebou mimo jiné angažmá v Německu, Švédsku či v Kanadě.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Máte za sebou první dny v novém prostředí a s novými spoluhráči. Jaké jsou vaše dojmy?
Musím říct, že dobré. Začátek bývá vždycky složitý, ale máme za sebou několik povedených tréninků na ledě, a k tomu navíc pracujeme i v posilovně. Trenéři to mají dobře připravené a zatím je všechno v naprostém pořádku.

Předminulou sezónu jste strávil v Německu. Hrál jste druhou ligu za Lausitzer Füchse. Myslíte, že vám tahle zkušenost pomůže v EBEL? Budou to podobné styly hokeje?
Popravdě těžko říct. Řekl bych, že EBEL je lepší liga než DEL2, ale když nad tím přemýšlím, asi to může být výhoda. V obou soutěžích hraje hodně hráčů ze Severní Ameriky, je to rychlý a důrazný styl hokeje. Uvidíme, těším se na tuto výzvu.

Patrik Parkkonen

• Narodil se 23. ledna 1993 v Porvoo nedaleko Helsinek
  • S hokejem začínal v týmu Jokerit Helsinki
  • Dvě sezóny strávil v Kanadě v juniorské WHL
  • Po návratu ze zámoří působil v nejvyšší finské lize v týmu Ässät Pori
  • V roce 2013 se stal mistrem finské ligy
  • Od roku 2015 hrál dvě sezóny za německé Lausitzer Füchse
  • Do Znojma přichází ze švédského Oskarshamnu

Po Kanadě, Německu a Švédsku je Česko vaší čtvrtou zahraniční destinací. S jakými cíli sem přicházíte? S čím byste byl v sezóně spokojený?
Nekladu si takhle dopředu žádné velké cíle. Chci poctivě a tvrdě trénovat. Pokud možno vyhrát každý zápas.

Jak byste se popsal jako hráč? Hrajete rád do útoku, nebo spíše zůstáváte v obraně? Jaké jsou vaše silné stránky?
Řekl bych, že jsem hodně univerzální hráč. Nejradši bych si vyzkoušel každou pozici na ledě. Dobře bruslím, takže se dostávám i do útoku. Nevadí mi žádná pozice.

Ve znojemské kabině se letos sešlo hodně cizinců. Je to podle vás věc, která může týmu pomoct?
Tohle ukáže až sezóna. Ale určitě je fajn mít v mužstvu zástupce z různých zemí. Každý může přispět svým stylem hokeje.

Na tréninky musíte kvůli opravě stadionu cestovat do vzdálené Telče. Je to pro vás problém?
Vůbec ne, nemám s tím problém. Časově je to úplně stejné, jako když hrajete za nějaký klub ve velkém městě a jedete do tréninkové haly na jeho druhém konci. Podle mě je to v naprostém pořádku.