Je to tu skvělé. Zápas jsem si hodně užíval, říká Kujawinski o své tříbodové premiéře

Aktuální zprávy
PO 19. 11. 2018
Fantastickou premiéru zažila nová znojemská posila. Ryan Kujawinski proměnil utkání proti Linzi ve svůj galavečer a třemi body pomohl svému týmu k plnému bodovému zisku. Zajímá vás, jak se mu líbí v České republice? Jaké jsou jeho první dojmy z nové soutěže? Dočtete se v rozhovoru.

První zápas za Orly a hned se vám povedl úžasný počin: dva góly a jedna asistence. Co k tomu dodat?
Bylo to fajn. Širší kluziště mi vyhovuje, je tam větší prostor pro bruslení. Hodně jsem si to užíval.

Vaším prvním soupeřem byl Linz. Jak se vám proti němu hrálo?
Měli tam plno dobrých hokejistů. Dokonce jsem mezi nimi poznal pár známých tváří, takže bylo fajn vidět na opačné straně ledu známé.

Jaký na vás udělala dojem EBEL?
Je to dobrá soutěž. Je tu spousta chytrých hráčů. Sice to byl pouze jeden zápas, ale myslím si, že EBEL bude kvalitní.

Miroslav Fryčer o nové posile

"Ryan zažil nejpovedenější vstup do soutěže, co si mohl přát. Asi jej čeká pěkné zápisné. Hrál velice dobře a věřím, že jakmile se rozkouká, bude ještě lepší."

Jak byste porovnal EBEL s AHL, kde jste několik sezón působil?
Těžko se to srovnává. Především mají obě soutěže rozdílné rozměry hřiště, to je podstatný rozdíl. AHL je navíc velmi blízko k NHL.

Do České republiky jste přiletěl v pátek, měl jste už čas si město projít?
Zatím ne. Do teď jsem se pohyboval pouze v jedné oblasti. Ale věřím, že mě kluci vezmou do města a ukáží mi to tady.

V Česku jste už jednou hrál, a to na Memoriálu Ivana Hlinky. Hrál jste v jednom týmu s některými hvězdami dnešní NHL jako například s Nathanem MacKinnonem...
Je příjemné tady znovu hrát. Je to už delší dobu. Tehdy mi bylo osmnáct let. Ale i tak je fajn tady být znovu.

Není pro vás velký šok přejít ze Severní Ameriky do Evropy?
Ne, ne, to vůbec. Viděl jsem zatím jen kousek České republiky, ale je to pěkná země.

Jak vidíte letošní sezónu ve Znojmě?
Snažím se užívat si každý den a jít takhle den po dni. A nemyslet příliš dopředu. Hokej je zábava.

Jak se vám líbí znojemská aréna a její zázemí?
Opravdu velice pěkné. S tímto není absolutně žádný problém, líbí se mi to.

Kujawinski si v zápase s Linzem připsal dva góly a jednu asistenci.

Co jste kdy vůbec slyšel o České republice?
Hrál jsem už s pár hráči z Česka, takže jsem slyšel, že je tady spousta krásných míst. Takže jsem šťastný, že jsem přišel právě sem.

Co můžete říct o svém osobním životě? Máte přítelkyni nebo manželku?
Manželku ani přítelkyni nemám, jsem tu sám. Takže bude na spoluhráčích, aby mě provedli městem.

Jaké máte koníčky?
Mám opravdu rád golf. Jezdím ho hrát vždycky v létě.

Co vy a další sporty?
Když jsem vyrůstal, tak jsem hrával baseball. Bavily mě ale vždycky všechny sporty.

Co říkáte na vaše spoluhráče?
Všichni tady jsou super. Jsou milí a hodní. Myslím si, že je tady fajn parta.

Znal jste už někoho z dřívějška?
Nikoho jsem předtím neznal. O pár z nich jsem ale slyšel od agenta a udělal jsem si vlastní názor.

Ve Znojmě působí poměrně dost hráčů ze Severní Ameriky. Může to pro vás být dobré, že tu nejste sám?
Určitě. Ale i všichni kluci z Česka jsou super a v pohodě.

Co spoluhráči z Česka, domluví se s vámi anglicky?
Ano, většina z nich mluví anglicky. Nevšiml jsem si moc kluků, kteří by anglicky neuměli, a pokud takoví jsou, tak se snaží. A to je to příjemné.

Už jste stihl ochutnat vyhlášené české pivo?
Ještě ne, ale třeba stihneme jedno se spoluhráči dnes po zápase (smích). (rozhovor probíhal bezprostředně po skončení utkání - pozn. redakce).