Orli Znojmo Orli Znojmo

Ve Znojmě pokračuje dvanáct hráčů včetně dvou cizinců. První posily přijdou do přípravy

Ve Znojmě pokračuje dvanáct hráčů včetně dvou cizinců. První posily přijdou do přípravy

Znojemský klub odhaluje kostru kádru pro sezónu 2019/2020. Na soupisce zůstává dvanáct jmen z letošního týmu v čele s kapitánem Davidem Bartošem, brankářem Teemu Lassilou a střelcem Anthonym Lucianim. Vedení je domluveno již i s některými posilami, které se zapojí od pondělí do letní přípravy.

Jedničkou v brance zůstane i pro sezónu 2019/2020 šestatřicetiletý finský matador a mistr světa Teemu Lassila, jenž posílil Orly v říjnu loňského roku. S kabinou se naopak loučí dvojice Tomáš Halász a Martin Holík. „Jsme přesvědčeni, že Teemu Lassila je velice dobrou gólmanskou jedničkou, zejména v závěru sezóny podával opravdu vynikající výkony. Jsme rádi, že u nás bude pokračovat," konstatuje sportovní manažer a hlavní trenér Orlů Miroslav Fryčer.

Co se týče defenzívy, trenéři nadále počítají se službami Jakuba Stehlíka, Adama Sedláka i s mladíky Michalem Kruckovyčem a Adamem Jonášem, kteří se v průběhu uplynulé sezóny vypracovali a stali platnou složkou znojemského kádru.

Novou smlouvu podepsal kapitán David Bartoš, jenž doplňuje sedmičku setrvávajících útočníků. Mezi nimi jsou Kanaďan Anthony Luciani, Patrik Novák, Petr Mrázek, Radim Matuš i Vladimír Oščádal a Jan Bulín. „Jsem rád, že tu zůstali kluci, kteří opravdu mají zájem a chtějí hrát za Znojmo, ať hrajeme jakoukoliv soutěž. Takové chceme. Když to přeženu, tohle zdravé jádro je ochotné nechat na ledě duši. Nyní jej budeme postupně doplňovat," kvituje Fryčer. „Chceme hrát útočný hokej a EBEL od hráče vyžaduje určitou rychlost. Je nám jedno, jestli je hokejistovi 19 nebo 35 let. Když prokáže kvalitu, bude mít místo v sestavě," dodává.

Teemu Lassila

Po téměř šesti stovkách duelech ve znojemském dresu opouští tým po vzájemné dohodě odchovanec Jan Lattner. „Honza projevil zájem vyzkoušet si něco nového. Je to přirozené, ve Znojmě je odmalička. Rozešli jsme se v dobrém a věřím, že se k nám ještě někdy vrátí. Přejeme mu, aby se mu nadále dařilo po hokejové i rodinné stránce," říká majitel klubu Pavel Ohera.

S Lattnerem odcházejí i finští beci Patrik Parkkonen a Mikko Vainonen, Dominik Tejnor i útočníci C.J. Stretch, Allan McPherson, Marek Kalus, Nicolas Hlava, Erik Němec a Marek Špaček. „Samozřejmě u některých z nich bychom byli rádi, kdyby zde pokračovali, ale dostali lukrativní nabídky odjinud a my si nemůžeme dovolit hráče přeplácet. To je naše klubová filozofie," pokračuje Fryčer. V případě Nicolase Hlavy byla původně uzavřena dohoda na jeho pokračování ve Znojmě, nakonec ale hráč musel z rodinných důvodů požádat o přerušení smlouvy, v čemž mu klub vyhověl.

Kromě čtyř českých posil, s nimiž je vedení klubu již domluveno a jejichž jména budou zveřejněna po víkendu, se do přípravy zapojí i několik juniorů. O dalším posílení se intenzivně jedná. Sezónu chce klub zahájit s dvěma gólmany, sedmi obránci a dvanácti útočníky. Z toho by šest hráčů měli být cizinci. „Díváme se hodně do Kanady, přeci jen EBEL je do velké míry kanadská soutěž, ale nebráníme se ani Evropanům. Klíčové pro nás je, aby hráč byl kvalitní. Samozřejmě s naším rozpočtem musíme mít i trochu štěstí, nikdy nevíme, zda hráči zrovna tato soutěž sedne. Spoléháme na to, že najdeme dobré hráče, kterým se třeba jinde tolik nedařilo, ale u nás mohou excelovat," vysvětluje Fryčer, kterému při skautingu a vyhledávání hráčů pomáhá i jeho slavné hokejové jméno. „Díky němu je komunikace s hráči, trenéry i agenty jednodušší. Mám určité kontakty v zámoří a vím, co od nich můžu očekávat," uzavírá.

Vznikající tým Orlů pro přípravu na sezónu 2019/2020
Brankáři:Teemu Lassila
Obránci:Jakub Stehlík, Adam Sedlák, Michal Kruckovyč, Adam Jonáš
Útočníci:David Bartoš, Anthony Luciani, Patrik Novák, Petr Mrázek, Radim Matuš, Vladimír Oščádal, Jan Bulín