Orli jsou podle evropských statistiků 108. nejlepším klubem v Evropě a 16. v České republice

Aktuální zprávy
ST 8. 7. 2020
Každým rokem připravují přední evropští statistici tabulku 250 nejlepších hokejových týmů Evropy. V sezóně 2019/2020 obsadili Orli 108. místo, a vylepšili tak svoji pozici oproti minulé sezóně o sedm příček.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Žebříček ovládl podruhé v řadě klub ruské Kontinentální hokejové ligy CSKA Moskva. Těsně za ním se umístila švédská Luleå, která se meziročně zlepšila o deset příček. Třetí pozici obsadila ruská Ak Bars Kazaň, jež si polepšila o dvaadvacet příček.

TOP 10

• 1. CSKA Moskva (RUS)
  • 2. Luleå (SWE)
  • 3. Ak Bars Kazan (RUS)
  • 4. SKA Saint-Pétersbourg (RUS)
  • 5. Kärpät Oulu (FIN)
  • 6. Mnichov (GER)
  • 7. Frölunda (SWE)
  • 8. Färjestad (SWE)
  • 9. Barys Nur-Sultan (KAZ)
  • 10. Dynamo Moskva (RUS)

Z českých týmů si nejlépe vedl Liberec, který obsadil čtrnáctou pozici. Do první pětadvacítky se vešli ještě třinečtí Oceláři.

Jako nejlepší zástupce rakouské mezinárodní ligy byl hodnocen Salzburg, který obsadil 85. pozici. Do první stovky se dále vešla i Vídeň, Bolzano a Klagenfurt.

Znojmo se v tabulce umístilo na 108. pozici, a přeskočilo tak například norský Stavanger Oilers, běloruský Neman Grodno nebo britský Cardiff, kteří se pro následující sezónu kvalifikovali do CHL. V české konkurenci Orli také uspěli, umístili se jen čtyři místa za nově extraligovými Českými Budějovicemi a celkově se v české konkurenci umístili šestnáctí.

Celou tabulku naleznete zde.