Benák i Mikulík chválí spoluhráče

Aktuální zprávy
ÚT 12. 8. 2003
Z n o j m o - Útočnou trojici Pardavý, Rataj, Haman podporuje v zadních řadách <b>Václav Benák</b>. Ján Pardavý opět vstřelil v utkání proti Jihlavě dvě branky. „Hrát za Pardavým je velká škola. Jsem rád, že zrovna za ním hraji. Za takovým hráčem jsem ještě nehrál,“ vyjadřuje spokojenost Benák. Novou obrannou dvojici vytvořil s Pavlem Mojžíšem: „S Pavlem spolupracujeme bez problému. Hrajeme spolu již od začátku přípravy.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku V prvním útoku hraje zatím na postu pravého křídla mladý útočník Milan Mikulík, kterému se v kombinaci se zkušenými slovenskými hroty daří. „Určitě je to tím, že hraju v jedné lajně s Pucherem a Uramem. Je to famózní, dají přihrávku, stačí se někam připlést a ten gól už dám. Oni ty akce dokáží vypracovat sami, stačí s nimi jenom lítat, hrát do těla a čekat odkud přijde přihrávka,“ chválí spoluhráče.
Jako pravé křídlo nemá předepsáno tolik obranných povinností, ale přesto si je vědom, že musí myslet i na hru dozadu: „Bavili jsme se o bránění a vracení se, abychom pomohli obráncům. Když se někdo z nás vepředu zapomene, vždycky se někdo vrací, jestli to je Pucher, Uram nebo i já. Peter mi říkal, že jsem mladší a musím pro ně trochu víc zamakat, ale oni mi za to dávají perfektní přihrávky. Umí hrát jak dopředu, tak dozadu. Je to s nima perfektní. Zatím jsme v přípravě dostali dva góly, taky jsme nějaký dali, takže je to asi dobré.“ A sděluje své odhodlání: „Budu dělat všecko pro to, abych s nimi hrál i dál.“

Podobně jako Jiří Hradecký po zápase s Prostějovem hodnotil utkání i jihlavský útočník Petr Altrichter: „Dnes to viděl každej, že rozdíl mezi mančafty byl jasný - v kombinaci, ve všem, znojemští hráči jsou vyspělejší.“ Chabý odpor, který Jihlava na ledě kladla, zdůvodňuje: „Na nás se trochu podepsalo jednak teplo a jednak to, že teď dost trénujem. Ve druhé třetině jsme se snažili to nezabalit, být vyrovnaným soupeřem, už kvůli těm lidem, kteří sem přišli. Trošičku to vypadalo vyrovnaně, ale ten rozdíl tam byl pořád cítit. Ve Znojmě jsou zkrátka daleko lepší hokejisti. Nemysleli jsme si, že budou čekat, až co provedeme my, ale že bude tak brzo rozhodnuto, jsme nečekali.“

Ve druhé třetině Znojmo nevyužilo přesilovku pět na tři. Z nevyužitých přesilovek si však trenér Pavel Pazourek nedělá těžkou hlavu: „Kombinace v přesilovkách jsme v podstatě ještě moc netrénovali. Pouze založení a vyvezení puku do třetiny, což se nám dnes dařilo. Pokud budeme hrát se silnějšími soupeři, bude to samozřejmě daleko složitější a těžší. Přesilovky jsou ale v tréninku jednou z posledních věcí, které se dělají a dolaďují.“
Na rozdíl od jiných extraligových týmů se Znojmo potká v Tipsport Cupu ze silných soupeřů pouze s Pardubicemi: “Soupeře do přípravných zápasů jsme si moc nevybírali, ale přípravné zápasy jsou od toho, aby mančaft připravily. Prostějov s Jihlavou vůbec nejsou špatný mužstva, ale zatím se nám je vždy podařilo hned v začátku zdeptat a tak se jejich síla ani neprojevila. Na konci přípravy nás čekají dva zápasy s velmi dobrými slovenskými mužstvy a pak už soutěž prověří, jak jsme připraveni.“