Příčiny střeleckého trápení nezná Plášek ani Haman

Aktuální zprávy
PÁ 14. 11. 2003
Z n o j m o - Ve dvou domácích zápasech Znojmo vstřelilo pouze dva góly v normální hrací době. Jedním ze střelců, který se trápí a nedaří se mu skórovat je <b>Karel Plášek</b>. V dnešním utkání měl čtyři až pět vyložených šancí, které z nájezdu nebo z těsné blízkosti před brankou nedokázal proměnit. „To kdybych věděl, proč jsem je nevyužil, tak je tam příště dám. Už je to asi nemohoucnost. To už je druhý zápas, co jsme dali jenom jeden gól, fakt to asi bude tou střelbou,“ komentuje.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Sám nezná příčinu, proč se tým tak střelecký trápí: „Kdybychom to věděli, tak to napravíme. Je to hlavně střelbou, nedáváme góly. Celý hokej je jenom o gólech. Málo střílíme, je málo důrazu před bránou, většinou to tam musíme nějak dotlačit. Technicky se nám to nedaří, tak to tam musíme silou, vervou dotlačit. I když beci střílí, tak útočníci jsou po rozích a odtud se góly nedávají. To by se mělo hlavně změnit,“ tuší Plášek a pokračuje: „Dnes jsme přišli o bod úplně zbytečně, bude nám určitě chybět.“

Zápas byl podobný tomu předchozímu doma s Zlínem, kdy si Znojmo vytvářelo více šancí než soupeř, avšak zakončování vázlo a tím Orli ztratili body. Stejně jako Plášek nedokáže určit pravou příčinu střelecké impotence ani Radek Haman: „Kdybychom věděli, co s tím, tak už jsme asi čtyři zápasy za sebou vyhráli. Bohužel nedáváme góly ani z vyložených šancí. Děláme školácké chyby. Řekneme si, že nesmíme ztrácet puky, ale samozřejmě je hned vzápětí ztratíme. Tak jako se Zlínem, tak i dneska jsme udělali jednu, dvě hrubé chyby a stojí nás to nejen body, ale i spoustu sil. Dnes jsme ten bod jednoznačně ztratili.“

Haman se od začátku sezóny dokázal prosadit pouze dvakrát a nemá stabilní místo v sestavě, kdy dokonce v jednom zápase musel zaskočit na postu obránce. „Mým snažením je být prospěšný pro družstvo a určitě mi k pohodě nepřidá, že jednou hraju centra, jednou křídlo, pokaždé jinde. Ale nestěžuju si,“ vidí svoji úlohu v mužstvu.