Aleš Staněk po utkání: Jsme rádi za bod

Rozhovory
ČT 14. 10. 2010
<em>Olomouc</em> - V rámci devátého kola první hokejové ligy zajížděli znojemští Orli na led dvanácté Olomouce. Po čtyřech vítězstvích v řadě chtěl výběr trenéra Soudka i v dalším utkání naplno bodovat. Tento plán se jihomoravským hokejistům dařilo plnit až do třetí části, ve které domácí celek nejprve vyrovnal, aby v prodloužení domácí rozhodli o bonusovém bodě.

Obě mužstva řešila před zápasem úplně jiné starosti. Zatímco domácí Kohouti se už přes sto minut neradovali ze vstřelené branky, hostující Orli se vezli na vítězné vlně. „O špatné bilanci soupeře jsem před zápasem vůbec nevěděl. Olomouc má velmi zkušený tým, se kterým takováto nepříznivá série nemůže nic udělat. Připravovali jsme se na těžkého soupeře, což se potvrdilo“, přiznal po utkání Aleš Staněk.

Jeho tým se v závěru první třetiny dostal do vedení, které na začátku druhé části právě útočník s devatenáctkou na zádech navýšil. „Dostal jsem puk mezi kruhy. První pokus se mi vrátil zpátky na hůl, a protože domácí gólman už byl v pohybu na jednu stranu, poslal jsem kotouč do prázdné,“ popisoval okamžik ze dvaadvacáté minuty.

Po dvou třetinách tak svítilo na ukazateli stavu skóre 0:2. I přes dvoubrankové vedení to ale nebyli Hanáci, kdo byl horším týmem. „Po dvou třetinách jsme vedli, ale nebýt výborně chytajícího Horčičky, mohli vést klidně domácí,“ pochválil gólmana Staněk.

Nástup do třetí části ale Orli nezachytil v dobrém rozpoložení. Nejprve snížil na rozdíl jediné branky exznojemský Kucharczyk, aby dvě minuty na to srovnal stav utkání Tomáš Zbořil. „Olomouc perfektně zvládla nástup do třetí části. My snad byli ještě v šatně,“ odůvodnil možnou příčinu výpadku.

I přes narůstající tlak Kohoutů to mohli být právě Znojemští, kdo strhne vítězství na svou stranu. V posledních deseti minutách totiž dostali svěřenci Karla Soudka hned dvě přesilové hry, které ale hráči s Orlem na dresech nezvládli. „Přesilovky jsou alfou, omegou každého zápasu. Nám se dnes v početní výhodě nedařilo. V současném hokeji je mnoho faulů, hodně vyloučených a přesilovky rozhodují zápasy,“ rozmluvil se o problému svého týmu.

„Dnes se nám celkově moc nedařilo. Hráli jsme špatně v obraně, k tomu se přidali právě ty přesilovky. Myslím, že můžeme být rádi za bod,“ pokračoval zklamaným tónem.

V příštím kole přivítají Orli v domácí aréně poslední tým ligového pelotonu, kterým v současné chvíli je Chrudim. „Bude to úplně jiné utkání. Budeme se muset tlačit dopředu a vstřelit branky. Chrudim to určitě bude zkoušet betonovat, bude vyčkávat na naše chyby a zkoušet brejky. Musíme být pozorní, hrát zodpovědně a hlavně proměňovat šance,“ přiblížil útočník Orlů nadcházející souboj.