Erste

Americký sniper ve Znojmě! Posilou Orlů je C.J. Stretch

Americký sniper ve Znojmě! Posilou Orlů je C.J. Stretch
24.04.2018 | Lukáš Peroutka

Znojemští hokejisté hlásí velkou posilu do útočných řad. Tým pro příští sezónu posílí osmadvacetiletý americký útočník C.J. Stretch, který v posledních letech stabilně sbíral více jak bod na zápas v německém Frankfurtu.

Americký kanonýr pochází z města Irvine v Kalifornii, nedaleko od hranic s Mexikem. Tedy z ne úplně hokejového regionu. Přesto už od šestnácti válel za Kamloops Blazers v prestižní juniorské WHL. Poté působil několik let v nižších zámořských soutěžích ECHL a AHL, kde působil zejména v Oklahomě a Bridgeportu.

C.J. Stretch

  • 28-letý americký centr
  • v sezóně 2012/13 účastník All-Star game ECHL
  • tři roky po sobě na špičce produktivity DEL2
  • s Frankfurtem vyhrál v sezóně 2016/17 titul

V létě 2015 se rozhodl pro přesun do Evropy a podepsal v Rosenheimu ve druhé německé lize DEL2. Tam předvedl fantastický ročník. Za průměrný tým nasbíral 62 bodů v 50 utkáních a dotáhl klub do čtvrtfinále. Produktivního útočníka následně přetáhl špičkový a bohatý klub DEL2 z Frankfurtu, kde Stretch hned v prvním roce výrazně pomohl k zisku mistrovského titulu. Rosenheim, už bez Stretche, sestoupil. Ve všech třech sezónách v Německu nasbíral americký hokejista více jak bod na zápas, naposledy 28 gólů a 37 asistencí v 50 duelech. Svoji produktivitu navíc dokázal udržet i v play-off.

„C.J. dlouhodobě dokazuje, že je kvalitním centrem. Tři roky po sobě patřil k nejlepším hráčům DEL2, působil ve špičkovém klubu, který si vybírá jen kvalitní hráče. Jsme nesmírně rádi, že se nám ho podařilo získat," říká sportovní manažer Orlů Rostislav Dočekal. O Stretche totiž podle zákulisních informací měly velký zájem i další kluby EBEL. „Bylo to žhavé zboží. Počítáme s tím, že bude naším elitním centrem a bude nastupovat v první formaci," potvrzuje Dočekal.

 
Co jsme psali před lety
Facebook