Anthony Luciani přeje všem znojemským fanouškům veselé Vánoce!

Rozhovory
PO 23. 12. 2019
V letošní sezóně vévodí kanadskému bodování celé ligy. Vyzná se ale kanadský ostrostřelec v českých Vánocích?
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Luciani má program na letošní Vánoce jasný. „23. prosince pojedeme do Vídně na společnou večeři a asi tam navštívíme i vánoční trhy. Do Znojma se vrátíme čtyřiadvacátého a budeme relaxovat. Možná bude následovat další společná večeře.“

České tradice Kanaďan nezná. „My se většinou sejdeme 24. prosince a do noci se bavíme, o půlnoci si pak popřejeme veselé Vánoce. Všechno pokračuje další den, když se ráno probudíme a předáváme si dárky.“

K vánočnímu odpočinku samozřejmě patří i filmy. Mezi Anthonyho nejoblíbenější patří Vánoční skřítek a Sám doma. Nejradši má první a druhý díl této komedie. Jeho oblíbenou koledou jsou Jingle Bells, české Rolničky ale nezná.

Letos Orli na relaxaci moc prostoru mít nebudou, utkání mají totiž na programu každé dva dny. „Vyhovuje mi to. Je to mnohem lepší, než mít mezi jednotlivými duely prodlevy a hrát jednou za týden. To se pak stejně jen nudíme. Teď to tempo bude svižnější. Zápas máme vlastně i na Nový rok.“

Ve Znojmě tráví Kanaďan už druhou sezónu, českých slov se ale zatím moc nenaučil. „Umím jich asi dvacet. Není to moc, ale ani málo. Snažím se ten jazyk pochytit, ale je poměrně složitý. Rozumím tomu, co pravidelně slyším v kabině a zvládnu se trochu domluvit v restauraci.“