Antonín Bořuta: Doufám, že sezónu začneme dobře

Rozhovory
PO 2. 7. 2012
<em>Znojmo</em> - Zlínský odchovanec se ve znojemských řadách objevuje už druhým rokem a díky své bystrosti je oříškem pro spoustu útočníků. Třiadvacetiletý Antonín Bořuta není jen spolehlivým obráncem, ale dokáže si poradit i před bránou soupeře. Za loňskou sezónu si na své konto připsal šest gólů a osm asistencí. Spolu se svými spoluhráči dokončil letní přípravu a znojemské hokejisty brzy čekají první přípravné zápasy.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Jak bys zhodnotil minulou sezónu?

Zhodnotil bych ji pozitivně. Myslím, že pro nás dopadla dobře. Možná to mohlo být o něco lepší, ale přesto díky za to, že jsme se dostali tak daleko.

Jak probíhala tvoje příprava ?

Probíhala dobře. Chodili jsem do posilovny, hodně jsme běhali. Zkrátka jsme se řídili podle plánu.

Těšíš se na novou sezónu ?

Těším se hodně moc. Každý z nás se určitě těší. Jen doufám, že ji začneme dobře.

⇒  Radost znojemského obránce Antonína Bořuty
Který tým by pro fanoušky mohl být velmi atraktivní ?

Myslím, že to bude Vídeň. Je hodně blízko, někteří fanoušci se znají a jsou třeba i kamarádi. Vídeň bude určitě nejatraktivnější.

Který z týmů v EBEL máš nejradši ?

Nejvíc sympatický je mi asi Linz. V sezóně hráli opravdu výborný hokej. Všechny zápasy byly skvělé, a pro nás dopadly velice dobře.

Jak trávíš svůj volný čas, když zrovna nejsi na tréninku ?

Tak různě. Rád rybařím, takže si někdy zajedu na ryby. Hodně často odpočívám, teď v létě hlavně u bazénu. Občas odpočívám i trochu aktivně, když je hezky, tak si jdu zahrát třeba fotbal s kamarády.

Jak myslíš, že si Znojmo povede v nové sezóně ?

Letos máme trošku nový manšaft, přišlo několik nových kluků, ale snad to bude dobré. Třeba se dostaneme do finále a tam bychom to mohli zvládnout.

Jak vidíš budoucí spolupráci s nově příchozími posilami ?

Tak kluci přijedou až o něco později, ale určitě s tím nebude žádný problém. Myslím, že to bude všechno v pohodě.