Bezmála třicet dětí si vyzkoušelo Týden hokeje ve Znojmě

Žákovský hokej
ST 25. 9. 2019
Jaké je sklouznutí po ledě, hra s pukem a další hokejové dovednosti si v úterý 24. září vyzkoušely bezmála tři desítky dětí na ledě Nevoga arény, kde Orli Znojmo – mládež ve spolupráci s Českým hokejem opět uspořádali akci Týden hokeje.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Na znojemském zimním stadionu se Týden hokeje konal už popáté. Příchozích dětí, které se zároveň zaregistrovaly do projektu Pojď hrát hokej, bylo dohromady sedmadvacet.

V rámci úvodní prezentace o projektu Pojď hrát hokej a fungování klubu HC Orli Znojmo – mládež si mohli rodiče s dětmi vyzkoušet hráčskou a brankářskou výstroj pro nejmenší, detailně se seznámit s podmínkami fungování znojemské hokejové mládeže a také výhodami registrace do projektu Pojď hrát hokej.

"Pohodová atmosféra, která panovala po celý průběh akce, byla přesně tím, co se denně odehrává na našem stadionu při trénincích a zápasech malých dětí. Hokej je především hra a na to nezapomínáme. Dřina, která k hokeji neodmyslitelně patří, přichází až mnohem později, někdy kolem přechodu do dorostu," řekl vedoucí trenér žáků a přípravek Orlů Petr Kolečkář.

"Vše má svůj čas a nároky se zvyšují velmi pozvolna s ohledem na mentální a fyzický rozvoj dětí. I dnes padlo mnoho všetečných dotazů na náročnost života malého hokejisty v předškolním a mladším školním věku. Jedná se však o velmi dlouhou cestu, kde trpělivost a dlouhodobost je základem," dodal Kolečkář.

Projekt s názvem Pojď hrát hokej organizovaný Českým hokejem má napomáhat klubům v jejich snaze přivést nové děti na zimní stadiony. Vedle podpory klubů v náborové činnosti a komunikace s rodiči je rovněž cílem projektu vytvoření dostatku příležitostí k vyzkoušení si ledního hokeje ze strany dětí. K naplnění tohoto cíle se opět uskutečnila akce Týden hokeje, která má umožnit velkému množství dětí po celé České republice vyzkoušet si zdarma lední hokej, udělat své první krůčky na ledě a prožít mnoho zábavy v kolektivu svých vrstevníků pod vedením kvalifikovaných trenérů.