Bičánek: Druhá třetina byla znovu špatná

Aktuální zprávy
ST 24. 12. 2008
<em>Znojmo</em> - Poslední utkání před vánočními svátky Znojemským orlům nakonec bodový zisk nepřineslo. Nejpočetnější návštěva letošní sezony se však nenudila, viděla dramatický a vyrovnaný souboj a hráčům vytvořili fanoušci bouřlivou atmosféru, o které se aktéři utkání nezapomněli zmínit. „Strašně mě mrzí, že před vynikající atmosférou, kterou znojemští diváci vytvořili, jsme je před Vánoci nepotěšili,“ prohlásil hlavní trenér Orlů Radim Rulík.

Znojemskému týmu už poněkolikáté za sebou v utkání vůbec nevyšla druhá třetina, tentokrát ji prohrál 1:3 a před závěrečnou částí musel stahovat soupeřův jednobrankový náskok. Přesto o výsledku utkání definitivně rozhodl až gól Marka Melenovského devět minut před koncem. Karlovarský útočník při svém střídání nejprve na útočné modré čáře inkasoval čistý „strom“ od Jiřího Dopity, aby o pár vteřin později přesnou střelou ke vzdálenější tyči poslal hostující tým do rozhodujícího vedení. „Předcházel tomu můj čistý zákrok, normálně jsem ho hrál tělem,“ popisoval situaci Dopita. „Nebylo to nic zvláštního, určitě ne nedovolený zákrok. To spíš on zvedl loket a já dostal ránu.“

⇒  Jiří Dopita vstřelil v utkání svou osmou branku v sezoně

Klíčový moment viděl znojemský útočník spíše v předcházejících dvou dlouhých přesilovkách pět na tři, z nichž Orli vytěžili jen jedinou branku, a to právě Dopitovou zásluhou. „Je to škoda, takové situace by se měly využívat, bohužel jsme dali jen jeden gól. Kdyby nám to tam padlo už z první přesilovky, druhá by pak zase mohla vypadat jinak.“ Přesto po srovnání na 3:3 čekala na domácí celek ještě minutová výhoda o jednoho muže. „Bohužel, mohli jsme ještě zvýšit na 4:3, ale připravili se o tu možnost hloupým faulem a Vary tu přesilovku využily. Vyhrálo šťastnější mužstvo,“ zhodnotil utkání Jiří Dopita.

Den před utkáním oslavil devětatřicáté narozeniny Radek Haman, dárek v podobě vítězství si však těsně před Vánoci nenadělil. „O narozeniny nešlo,“ tvrdil s úsměvem zkušený hráč. „Chtěli jsme tři body, byl to domácí zápas. Bohužel se to nepodařilo.“

Právě Haman byl hlavním aktérem situace v první třetině utkání, kdy pohotovým skokem do brankoviště za už překonaným Jiřím Trvajem zachytil rukavicí puk směřující do branky. „Byla to intuice, brankář byl mimo bránu a já viděl, že branka je prázdná, tak jsem to zkusil a vyšlo to,“ popisuje. „V mém věku už je padání do střel možná někdy i únavou (smích). Ale jsem bránící hráč a myslím si, že toto k tomu patří.“

Také on viděl klíčové momenty utkání v přesilových hrách, oba týmy využily dvě početní výhody, domácí však měli k dispozici dvakrát více možností jako Západočeši. „V přesilovkách se zápas lámal. Na druhou stranu jsme v zápase dřeli a makali, celý tým tam nechal všechno. Bohužel Vary daly více gólů,“ zalitoval Radek Haman. „Je to škoda i kvůli fanouškům, jsou opravdu výborní a dnes to bylo z jejich strany takové vyvrcholení jejich snahy a podpory.“

⇒ „Sezona zatím není podle našich představ," řekl Radim Bičánek

Ani třetí vzájemný souboj Znojma s Karlovými Vary v této sezoně tak nepřinesl bodový zisk domácímu celku. „Vary mají kádr, který je dobrý v defenzivě a spoléhají na brejky. Vždy jsou to vyrovnané zápasy,“ hledal příčinu kapitán Orlů Radim Bičánek. „Měli jsme dobrou první třetinu, ale druhá byla znovu špatná. Sice jsme to ještě zvrátili, dostali se do vedení, ale potom brzy inkasovali. Rozhodly přesilovky, hráli jsme dvakrát pět na tři a dali jsme z toho jen jednoho góla. To je špatné. Nedaří se nám koncovka a Vary dnes byly o něco lepší.“

Znojmo tak přes vánoční svátky zůstává na předposledním místě, v pátek má volno. Příležitost k zisku dalších bodů bude mít v neděli v souboji s Vítkovicemi. „Je pravda, že Silvestr si moc neužijeme. Sezóna zatím není podle našich představ, motáme se mezi dvanáctým a třináctým místem, musíme zabojovat a dostat se aspoň do desítky. Budeme trénovat a chtít v novém roce hlavně vyhrávat,“ řekl Bičánek.

Na závěr popřál znojemský bek za celý tým věrným domácím fanouškům především hodně zdraví. „Jsou letos výborní. Doufám, že budou stát při nás a my se jim budeme chtít odvděčit nejlepšími výkony.“