Bojovnost a nasazení se vyplácí

Aktuální zprávy
PÁ 7. 10. 2005
Z n o j m o - Bývalý kapitán Orlů <b>Jiří Heš</b> si schovával svůj první gól letošní sezóny na velmi důležitou chvíli. Již ve čtvrté minutě vypálil v přesilovce od modré a načal tak pardubické mistry. Vzápětí Orli přidali ještě jednu branku a tím si zajistili další plný bodový zisk. Dobrý vstup do zápasu si zkušený bek pochvaluje: „Bylo to velmi důležité vítězství a nejdůležitější bylo, že jsme hned v začátku dali dva góly. Pro nás bylo dneska prioritou vyhrát, a to se povedlo.“
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku I v tomto zápase předvedlo Znojmo větší nasazení, bojovnost a vůli po vítězství než jeho soupeř. Svým výkonem vyčníval brankář Jiří Trvaj, který svými zákroky často zvedal diváky ze sedadel a sklízel zasloužený potlesk. Heš také v hodnocení utkání svému gólmanovi vysekl poklonu: „Pardubice měly několik slibných šancí a v nich nás Jirka podržel. A to bylo, podle mého, velice důležité, rozhodující.“

Jediným smutným mužem ve znojemském dresu mohl být možná Marek Uram. Měl nejméně třikrát „na lopatě“ gól, ale vždycky mu stála v cestě buď soupeřova hokejka, nebo pardubický brankář. „Dnes sice gól nedal, ale je to super hráč, který si dokáže nejen šanci vytvořit, ale si i do ní najet. Umí taky perfektně přihrát, je to hrozně platný hráč,“ cení si schopností svého kolegy Heš.

Přestože se hrál pohledný hokej, bylo v zápase mnoho vyloučených. Přesilovku využili Orli jen jednou, i když bylo vidět, že si v této důležité herní situaci uměli vytvořit tlak, v klidu si přihrávali, soupeře si dokázali „povodit“ a někdy jejich kombinace zaváněly až hračičkovstvím a drzostí. Jiří Heš to zdůvodnil jednoduše: „Podle mě začínáme získávat větší jistotu. Nechcu to zakřiknout, ale byl bych rád, kdyby začaly být přesilovky naší silnou zbraní.“

Kombinační hokej, plný parádiček a krásných gólů, podpořený bojovností týmu byl tím, na co se ve Znojmě vždycky chodilo. Dnes měly ochozy Hostan arény opět možnost si takový hokej vychutnat. Taky to svým hráčům dávali často a hlasitě najevo. Potvrzuje to i Heš: „Bojovnost a kolektivní výkon byla vždycky silná zbraň Znojma, aspoň co já si pamatuju. Dnes jsme opravdu podali dobrý kolektivní výkon a jestli si toho začali všímat lidi, tak je jen dobře.“