Brankářský post Orlů posiluje Jan Lukáš

Aktuální zprávy
PO 15. 2. 2016
V poslední den přestupního období hlásí Orli posilu na brankářském postu. Do Znojma přichází na hostování ze Sparty Praha do konce sezóny dvaadvacetiletý Jan Lukáš. K týmu se připojil už na pondělním tréninku.

Lukáš tak před vyvrcholením EBEL doplní současnou brankářskou dvojici Patrik Nechvátal – Tomáš Fučík. „Je před námi klíčová část sezóny a na ni potřebujeme být připraveni po všech stránkách. Může přijít zranění, proto jsme se rozhodli posílit brankářský post. Jan Lukáš je kvalitní gólman a věříme, že týmu pomůže," řekl sportovní manažer Orlů Rostislav Dočekal.

Jan Lukáš

• odchytal 18 utkání v české extralize
  • k 1 duelu nastoupil také v KHL
  • nejlepší gólman dorostenecké extraligy 2010/11 dle úspěšnosti zásahů

Urostlý gólman se narodil 2. června 1993 v Olomouci a právě s hanáckou metropolí spojil své hokejové začátky. Ve všech mládežnických kategoriích platil za velký talent, v sezoně 2010/2011 měl dokonce ze všech brankářů dorostenecké extraligy nejlepší procentuální úspěšnost zákroků. V roce 2011 poprvé oblékl dres národního mužstva a odchytal sedm zápasů za reprezentační devatenáctku.

Díky výkonům v olomoucké juniorce si o rok později vysloužil pozvánku na světový šampionát dvacítek v Ufě, kde působil v roli trojky. V dubnu dostal šanci v extraligové baráži dospělých, ve třech zápasech dostal pouze čtyři góly a procentuální úspěšnost zákroků udržel nad 96 %. Řekl si tak o angažmá ve Lvu Praha, kde v KHL kryl záda finské dvojici Vehanen - Engren. Zkušenosti mezitím sbíral v první lize v Benátkách a Litoměřicích. Před sezonou 2014/2015 se přesunul do kádru extraligové Sparty, za ni v letošní sezóně nastoupil ke 14 extraligovým utkáním s úspěšností zásahů přes 91 procent.

» Kompletní statistiky Jana Lukáše