Buď, anebo! Orli míří vyhrát do Bolzana a čekat na zaváhání soupeřů

SO 25. 1. 2020
Jeden z nejdůležitějších zápasů letošní sezóny je za rohem. Znojemští hokejisté v neděli odehrají závěrečné kolo základní části na ledě Bolzana, kde pro zajištění účasti v TOP 5 musí zvítězit za tři body. Zároveň budou věřit, že Villach po základní hrací době neuspěje v Salzburgu nebo Dornbirn překvapí Graz.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Šestadvacátý leden letošního roku může znamenat velkou jistotu. Stačí k tomu na první pohled jednoduché podmínky. Tou první bude výhra v Bolzanu po šedesáti minutách, což by pro Orly znamenalo tři body a odsunutí svého nejbližšího soupeře za svá záda. Ruku v ruce s nejlepším možným scénářem ovšem ještě musí věřit v neúspěšný zápas Villachu, který se o účast v TOP 5 bude snažit proti vedoucímu Salzburgu. Ten v letošní sezóně na domácím ledě ztratil šestadvacet bodů. Pokud by nevyšel tento scénář, zraky Orlů by letěly do Grazu, který by nesměl bodovat s Donbirnem.

Orli půjdou do nedělního zápasu o nesmírně důležité body s výhrou v zádech. V pátek před vlastními fanoušky vyzráli 4:2 na Graz, se kterým po dvou třetinách prohrávali 0:1. Skvostných pětatřicet vteřin však znojemským hráčům zajistilo klid na holích a další dvě branky. Rakouskému soupeři se podařilo snížit v samém závěru.

Bolzano mělo v uplynulém kole volno a muselo tak čekat na výsledky soupeřů. Poslední zápas odehrálo minulou neděli, kdy na ledě Vídně prohrálo 1:3. Před nevydařeným utkáním se postaralo o šest bodů, když na domácím ledě porazilo Linz a Villach.

Italský celek bude mít v neděli výhodu domácího prostředí. Nad Orly ke všemu v letošní sezóně postupně zvítězil 9:0, 4:2 a 3:1. Dočkají se znojemští hráči v pravý čas? Všech pět zápasů EBEL shodně začíná v 17:30.

„Blíží se konec základní části, přituhuje, zápasy už mají prakticky formu play-off. Navíc se teď hrají opět v normálním tempu, není to blázinec jako přes Vánoce. To nám může pomoct dobít baterky a pro hráče, kteří jsou zranění, dostat se zpět do formy.“

Miroslav Fryčer (trenér, Orli Znojmo)

Statistické okénko

• Bolzano se v důležitém zápase nebude moci spolehnout na kapitána Antona Bernarda, kterého trápí zranění zad.
  • Italský tým v letošní sezóně šestkrát doma prohrál po základní hrací době (2x Vídeň, Salzburg, Klagenfurt, Linz, Graz).
  • Oba výběry v probíhajícím ročníku neslavily příliš úspěchů v přesilových hrách. Shodně využily šestnáct.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:K. Nikolic, Stolc
Čároví rozhodčí:Pardatscher, Schauer

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Groh – Stehlík, Bořuta, Čermák, Sova, Mikliš, Kruckovyč, Novák, Jonáš – Luciani, Flick, Svoboda T. – Berisha, McRae, Matuš – Bowles, Bartoš, Vopelka – Kosnar, Češík, Gago – Novák.
HC Bolzano:Irving – Wiercioch, Tauferer, Robertson, Daly, Fleming, Marchetti, Deluca, Glira – Catenacci, Arniel, Insam – Giliati, Sylvestre, Bardaro – Frank, Bernard, Miceli – Hargrove, Alberga, Frigo.