Bude to adrenalin, slibuje před závěrečnou bitvou Martin Stloukal

Rozhovory
ÚT 29. 3. 2011
<em>Znojmo</em> - Do odvetného duelu finále extraligy juniorů naskakovali znojemští borci s nepříjemným strašákem v zádech, Karlovy Vary zvítězily v úvodním utkání a již v úterý mohly ve Znojmě rozhodnout o svém triumfu. Ukázalo se však staré známé, že poslední krok je mnohdy ten nejtěžší. Osm gólů v bráně Západočechů uťalo veškeré choutky na výhru a vynutilo Orlům třetí, rozhodující souboj. „Doufám, že ten poslední krůček k titulu uděláme my,“ přeje si střelec dvou úterních gólů Tomáš Komínek.

Po první třetině to ve znojemské Hostan aréně nevypadalo na brankové žně. Hrálo se spíše defenzívně, šancí bylo pomálu. „První třetina byla taková oťukávací. Tomáš Rachůnek pak výborně proměnil nájezd, tím museli otevřít hru a vymstilo se jim to,“ všiml si Tomáš Komínek. V další části hry se dostali do tempa především domácí mladíci a Karlovarští chvílemi jen urputně bránili.

Sám Komínek, nejproduktivnější hráč play-off, se prezentoval svými přesnými trefami hned ve dvou případech. „U prvního gólu výborně dobruslil jejich hráče Richard Jarůšek, získal puk, prostrčil mi ho, mně se podařilo udělat dobrou kličku a dát gól. U druhé branky byla výborná práce celé pětky. Dobře jsme si přihrávali, udělali jsme útočný trojúhelník, z voleje jsem vystřelil a jejich gólman se nestihl přesunout,“ popsal své dva střelecké úspěchy znojemský útočník.

Tomáš Komínek, autor dvou gólů

Cestu do Hostan arény si oficiálně našlo téměř patnáctset diváků. Výbornou kulisu kvitoval i Tomáš Komínek: „Diváci byli super. Určitě se hraje líp, když příjde tolik lidí. Rozhodně je to lepší, než když je prázdný zimák. Fanoušci nás ženou dopředu, doufám, že jich ve středu příjde ještě víc a pomůžou nám.“

Závěrečný program juniorky je nabitý, již ve středu sehrají rozhodující bitvu. Co hráče v necelých čtyřiadvaceti hodinách čeká? „Teď se půjdeme vyklusat, pořádně se najíst a brzy spát. Zítra je krátké rozbruslení a večer na ně hned vjedem,“ popsal ve stručnosti program juniorů Tomáš Komínek.

Také ve tváři trenéra juniorského mužstva Martina Stloukala se zračila částečná úleva. Sám přiznal, že do utkání vstoupili jeho svěřenci s ne zcela čistou hlavou. „V úvodu hry byla znát částečná nervozita. Nemáme kapitána, Trojan má natažené vazy v rameni, dnes ráno přišel Dan Opalek se střevní virózou, takže jsme museli na poslední chvíli improvizovat a sáhnout do sestavy. Začátek nebyl úplně optimální, hráči byli zneklidnění, ale pak se to zlomilo,“ prohlásil již spokojený znojemský kouč.

Znojmo hrálo zpočátku na tři pětky, postupně se do zápasu začleňovala i čtvrtá formace. „Čtvrtý útok jsme začali postupně nasazovat při změně skóre. Šlo hlavně o to, aby si hráči odpočinuli, protože zítra to bude kdo s koho co se týče fyzické kondice. My jsme opravdu tvrdě trénovali, vše se tak dělo kvůli tomuto poslednímu dni, věřím, že výhoda lepší fyzické kondice bude na naší straně,“ doufá Martin Stloukal.

Martin Stloukal

Karlovy Vary přijely do Znojma s obrannou taktikou, čehož si nemohl trenér Stloukal nevšimnout: „Oni hrají spíše pasivní hokej, mají tři hráče na modré čáře, čtvrtý je na červené, takže v podstatě jen brání střední pásmo. Jak ale postupně narůstalo skóre, začali častěji forčekovat, tím se nám otevřel prostor a my jsme mohli začít hrát hokej.“

Skóre zápasu se zastavilo na číslech 8:0. Jasné vítězství Znojma ale znojemský lodivod nepřeceňuje. „Ve Varech jsme dostali sedm, doma osm dali. Je to finále, každý hráč do něj nastupuje se stoprocentní koncentrací a takové zápasy prohrávají drobné detaily, kterých si divák třeba ani nevšimne,“ prozrazuje trenér Stloukal. Také on musel ocenit fantastickou kulisu, kterou vytvořili domácí fanoušci. „Hráče to motivuje, my na střídačce to tolik nevnímáme, příliš nás to nesmí ovlivnit, protože jak uděláme chybu ve střídání, tak se to může krutě vymstít,“ varuje před opojením z atmosféry Martin Stloukal.

Středeční utkání v Hostan aréně bude vypjaté, hráči se na něj musí dobře připravit. „Teď je nejdůležitější, aby šli brzy spát. Dopoledne nás čeká krátké rozbruslení, tam musíme jít, aby svaly neztuhly. Se zraněným Trojanem to nevypadá na rozhodující duel příliš dobře. Zkusíme zajít ráno nebo před zápasem za lékařem, aby mu rameno nějak opíchal. Tam to zatím zůstává otevřené. U Dana Opalka uvidíme ráno, zatím je to tak, že nemůže přijímat potravu,“ popisuje zdravotní stav dvou marodů znojemský trenér.

Orli své fanoušky vítězně naladili a ve Znojmě se na poslední souboj očekává vysoká návštěva. „Víc už v podstatě ani neexistuje, je to poslední zápas sezóny, adrenalin je maximální, takže kdo má adrenalin rád, ten musí zítra přijít. Navíc pravý Znojmák, ten tady snad byl již dnes,“ uzavřel se smíchem rozhovor Martin Stloukal. K trenérovi se přidává svou pozvánkou také Tomáš Komínek: „Určitě bych pozval všechny diváky. Hraje se finále extraligy, určitě to bude dobrý hokej. Přijďte!“