Tesla Orli Znojmo Tesla Orli Znojmo

Bude to vyrovnaná série, je přesvědčený Matuš

Bude to vyrovnaná série, je přesvědčený Matuš

Radim Matuš viděl středeční zápas pozitivně. Ačkoliv znojemští hokejisté na ledě Bolzana první duel čtvrtfinále prohráli, tak věří, že v dalších utkáních mohou přijít úspěchy.

Je za námi první zápas play-off, ve kterém se dostavila porážka 1:3. Jak utkání hodnotíte?
Momentálně hodně těžko, je velmi brzo po zápase. Celou dobu mám v hlavě, že nám v podstatě nedali gól. Vstřelili branku pět na tři, v té době měli dva hráče navíc. Další dali do prázdné branky. Podle výsledku si myslím, že to byl vyrovnaný zápas. Musíme se držet systému. Když jsme se ho drželi, tak s troufnu říct, že jsme byli lepším mančaftem. Je potřeba se ještě více tlačit do brány. Věřím, že doma to naplníme a pojedeme sem zpátky za stavu 1:1.

Dodržovali jste tedy to, s čím jste do zápasu chtěli jít?
Ano. Byly tam dobré situace, které jsme si říkali na videu. Ve hře jsou chyby a budou tam vždy. V play-off se vše musí dodržovat dvojnásobně. Kdo udělá více chyb, tak prohraje. Ale jak říkám. Myslím si, že jsme nebyli horším týmem. Vše nasvědčuje tomu, že to bude vyrovnaná série.

Byl velký zásah do sestavy, že chyběl Anthony Luciani?
Musíme pracovat s tím, že tady není. Vopy (Lukáš Vopelka - pozn. redakce) hrál výborně. Nemůže nás ovlivnit, že jeden hráč nehraje. Je tady dalších dvacet frajerů, kteří ho musí nahradit. Musíme ukázat sílu mančaftu. Cítil jsem z něj, že jsme šli za tím, střídačka velmi žila. Hodně se mi líbilo, že jsme neumírali za stavu 0:2. Od toho se musíme odrazit.

Jaká byla atmosféra? Z důvodu omezené kapacity bylo do hlediště vpuštěno pouze tři tisíce diváků...
Bylo to fajn. Vždy je lepší, když jsou diváci, než aby se hrálo před prázdným stadionem. Vyhecuje vás to, hokej vás o to více baví. Jelikož se soustředíte na maličkosti, tak to moc nevnímáte. Ale kdyby tam byly prázdné sedačky, tak by to hokeji uškodilo.

Očekáváte, že doma to bude úplně jiný hokej?
Těžko říci. Viděli jsme, že když jsme prohrávali 1:2, tak na nás čekali ve středním pásmu a vyčkávali na naši chybu. Styly měnily. Musíme se na to podívat na videu. Během zápasu děláte, co vám trenér řekne. Ten to vnímá s nadhledem. Play-off je o tom, abychom se dívali, co budou dělat, nebo nebudou a připravit se na to.

Ve třetí třetině jste měl šanci na srovnání, když jste jeli dva na jednoho...
Bavil jsem se o tom s Dejvem (Davidem Bartošem - pozn. redakce). Byla tam žabička, cítil jsem puk na hokejce. Když jsem chtěl střílet, tak mi přišlo, jako by to sklouzlo. Nevím, zda to chytlo nějakou rotaci. Když jsem to viděl na kostce, tak kdybych ho trefil do holeně, tak Dejv to možná dává do prázdné branky. Třeba by to byl škaredý gól, který by nám pomohl a převrátili bychom zápas na naši stranu. Ale to už bylo. Musíme na to zapomenout a podívat se na chyby. Necítil jsem to však úplně špatně.

Související články