Byl to vyrovnaný zápas, říká Antonín Bořuta

Rozhovory
PO 13. 2. 2012
<em>Znojmo</em> - Orli mají za sebou jeden z nejdůležitějších zápasů nadstavbové části. Znojmo na domácím ledě přivítalo ambiciózní rakouský celek z Villachu. Po napjaté druhé třetině, kdy oba týmy vcházely do kabin za nerozhodného stavu 1:1, se v poslední dvacetiminutovce přiklonilo štěstí na stranu domácích hokejistů. Díky rozhodujícímu gólu Antonína Bořuty si Orli připsali vítězství 3:2. Konečný stav utkání znamenal, že Znojmo má nyní dobré šance na play-off.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Villach do zápasu se Znojmem nastoupil velmi intenzivně a agresivně. Ihned po úvodním buly se na ledě strhla menší potyčka mezi dvěma kanadskými hráči Craigem Wellerem a Mikem Dantonem. „Byl to těžký zápas. Čekali jsme, že Villach nastoupí do hry velmi tvrdě,“ řekl k duelu znojemský obránce Antonín Bořuta.

foto
⇒  Radost střelce vítězné branky Antonína Bořuty

„Hodně jsme bruslili, Villach se unavil a potom postupně odpadl." Znojmo si dokázalo v první třetině díky střele Petra Kanka vybojovat vedení, a tak svěřenci Martina Stloukala odcházeli do kabin za příznivého stavu 1:0.

Ve druhé dvacetiminutovce se Villachu v nestřežené situaci podařilo vyrovnat a nerozhodný stav 1:1 dokázal udržet až do poloviny třetí třetiny. „Byl to docela vyrovnaný zápas. V některých situacích jsme měli i trošku štěstí, ale myslím, že jsme odehráli výborné utkání,“ dodal zlínský odchovanec, který v orlím dresu tráví svoji první celou sezónu.

Antonín Bořuta se dokázal prosadit necelých deset minut před koncem zápasu a jeho vstřelená branka pootevřela znojemským hokejistů brány do vytouženého play-off. „Hráli jsme přesilovku pět na čtyři a dostal jsem přesnou přihrávku na hůl od Jakuba Stehlíka. Vystřelil jsem a spadlo to tam,“ popsal s úsměvem svůj gól Bořuta.