Byla to poslední šance, přiznává Růžička

Aktuální zprávy
PO 18. 2. 2008
<em>Znojmo</em> - Parádní hokejový víkend připravili Orli svým fanouškům! Po jednoznačné výhře nad úřadujícím mistrem Spartou vydřeli i vítězství s karlovarskou Energií. Tím si zajistili účast v předkole play off a prodloužení sezóny v zápasech, kdy opravdu o něco jde. Jistotu v účasti ve vyřazovacích bojích zajistil v 58. minutě <b>Martin Růžička</b> po ideální přihrávce Karla Pláška. K poslednímu utkání základní části tak znojemští hokejisté mohou jet v klidu, o dalším potencionálním soupeři mohou tak rozhodnout sami.

Ač se mohlo zdát, že po dvou třetinách nebude problém dovést zápas k pohodovému zisku bodů, vypuklo nakonec drama, po kterém nejednomu znojmskému fanouškovi zbělal další vlas. Zdálo se, že vedení 3:0 už nelze prohospodařit. Ale hokejový bůh si žádal drama! Unavení Orli nedokázali uhlídat dotírající soupeře a v čase 56:36 bylo vyrovnáno a znojemský stadion ztichl. Jen na chvíli! Za čtyřiatřicet vteřin explodoval v obrovské euforii. Střelec vítězné branky byl v klidu: „Po vyrovnávacím gólu to na nás trochu padlo, ale řekli jsme si, že musíme jet dál a snažit se to obrátit. Museli jsme to otočit.“ Zraněními zdecimovaný tým prokázal svoji sílu, i když toho měli hráči ke konci „plné oči“. „Fyzicky to bylo hodně náročný, ale myslím si, že jsme na to trénovaní dobře a dá se to zvládnout,“ přiznává Růžička.

⇒ Šťastný střelec Martin Růžička

Gól, který poslal Orly do do předkola play off připisuje šťastný střelec dobré práci spoluhráčů: „Byla to nádherná přihrávka od Karla Pláška. Svou práci si udělal Radek Haman, který odclonil hráče a mně se tam udělala ulice a Karel mi to do ní poslal. Já už jsem to jenom trefil. Hlavně jsem se snažil neminout branku. Ve stejném duchu vypovídá i nahrávač Plášek: „Uviděl jsem tam ulici a Růža byl napřáhlej, tak jsem mu to tam poslal. Gólman se nestačil přesunout. Hami tam odvedl beka, takže to tak vyšlo, že to Růža dával prakticky do prázdný.“

Pro znojemský tým tak bude cesta do Třince příjemnější. Mohou si jen vylepšit své postavení a rozhodnout, zda začnou vyřazovací boje doma, nebo na soupeřově hřišti. „Řekli jsme si, že je to poslední šance, protože v Třinci by to bylo těžký. A jsme rádi, že se nám to povedlo,“ přiznává Růžička. Významnou podporou jsou v poslední době i diváci. Konečně si cestu do Hostan arény našlo větší množství diváků. Hráči to vnímají a jsou za to rádi. „Je to příjemný, když vidíte plný stadion. Navíc znojemští diváci dobře fandí, takže super,“ pochvaluje si Růžička.

⇒ Brankář Jaroslav Kameš plný radostných emocí

Obrovský podíl na tom, že Orli jsou v pohodě, má i brankář Jaroslav Kameš. Více než adekvátně se zhostil role jedničky a taky si patřičně vychutnává vítěznou vlnu svého týmu: „Těším se na každý zápas. Nedělám v tom rozdíl, jestli je to play off nebo normální zápasy. Nejsem bez emocí! Mám radost, že jsme vyhráli.“

Hodně byl ale rozčarován prvním gólem varského Krafta, kdy si chtěl vyšlápnout na arbitry: „Rozhodčí špatně hodil buly. Hodil to Radkovi Hamanovi do rukavice a on přestal hrát. Podobné to bylo asi čtyři minuty před tím a rozhodčí hru hned přerušil a vhazovalo se znova. Kvůli tomu jsem se rozčílil.“ Těžce nesl i vyrovnávací gól: „Bylo mi divně. To je tak ale vždycky, když máte něco na dosah a najednou to ztratíte… Samozřejmě jsem byl hodně na…, no naštvanej. Trefil mi to pěkně mezi nohy. Každý gól mě vždycky mrzí.“ Kameš ale stále věřil, že Orli budou body brát: „Říkal jsem si, že to musíme nějakým způsobem zvládnout. Vyhrát v prodloužení, na nájezdy. Vyšlo to v normální hrací době.“

Přestože mají účast v předkole jistou, nehodlají Orli zápas v Třinci jen tak odehrát: „Je vždycky lepší začínat doma, nejen kvůli prostředí, ale taky kvůli divákům. Taky bychom se sem vrátili, kdyby byla série nerozhodná. Určitě nepojedeme do Třince prohrát.“ A jak to Kameš vidí dál? „Necháme se překvapit. Budeme rádi, když postoupíme do normální play off, pak uvidíme.“

⇒ Rozzářený Karel Plášek po vítězném gólu Orlů

Spokojeností zářil i Karel Plášek, který „zařídil“ postupovou branku. Byl plný humoru a dělal si i legraci z úděsné marodky svého týmu. Na dotaz, koho by ještě bylo potřeba zranit, aby bylo Znojmo mistrem, odpověděl: „Počkáme, kdo ještě vypadne a podle toho se uvidí.“ Pak ale dodal vážně: „Hrát na dvě pětky už by to asi fakt nešlo. I na tři už je to slušná hoňka, ale dá se to vydržet. Jsme na to zvyklí, tady jsme tak hrávali pořád. Kluci nám chyběli, ke konci už jsme neměli ani síly. Určitě to bylo i znát.“

Stejně komentuje i svůj gól: „To byla haluz! Růža to vystřelil, odrazilo se to od betonu ke mně a já jsem to jenom dorážel. Byla to náhoda, že se to tak ke mně odrazilo.“ S nadsázkou jemu vlastní okomentoval i situaci, co by bylo, kdyby Znojmo nepostoupilo: „Je to sport, nějak to musí vždycky dopadnout. Tak bysme hráli baráž, no. S tím bysme nic nenadělali. Blbý je, že když je to Ústí tak namočený, bude tam hromadu zápasů o ničem. Je lepší o něco hrát.“