Byly to těžké zápasy, shodli se hráči

Aktuální zprávy
ÚT 24. 9. 2002
Z n o j m o - Měl několik dobrých střeleckých šancí, přesto se neprosadil. Loňský nejproduktivnější hráč Orlů a kapitán Peter Pucher podává velmi dobré výkony, ale na svou premiérovou branku stále čeká. "Kdy už začnu proměňovat šance, to opravdu nevím," posteskl si po zápase s Vítkovicemi.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Brankář Trvaj se proti Znojmu vytáhl. Zatímco v minulém zápase se nechal po třech brankách vystřídat Faltrem, ve Znojmě čelil 46 střelám Orlů a nebýt jeho, Vítkovice by o body určitě bojovaly mnohem kratší dobu. Dobrý výkon brankáře mohli Ostravané použít jako základ pro rychlé brejky. "Věděli jsme, že Vítkovice hrají velmi dobrý hokej a že v útoku mají mnoho dobrých hráčů, kteří dokáží proměňovat brejky," byl si toho vědom Peter Pucher. Domnívá se, že Orli tuto taktiku zvládli. "Museli jsme si na to dávat pozor a nedělat chyby ve středním pásmu, aby nás soupeř nepřečísloval, což se nám dnes dařilo," dodal. Orli si po třech náročných zápasech v pěti dnech oddechli, ani jednou neprohráli. Ani jeden zápas nebyl jednoduchý. "Byl to dneska velmi těžký zápas, ale ty předchozí taky. Jsme rádi, že jsme je zvládli," řekl Peter Pucher.

Také znojemský brankář Martin Altrichter podal vynikající výkon. První branku v této sezóně inkasoval až po 105 minutách. I on pokládá poslední dva zápasy za pořádnou zkoušku: "Poslední dva zápasy byly opravdu hodně těžké. S utkáním s Karlovými Vary se to nedá srovnat. Je super, že jsme doma ani jeden zápas neprohráli."

Boj o post jedničky se mnohým může po jeho výkonech zdát rozhodnutý, ale trenér Hořava emoce zatím klidní: "I když Altrichter chytal výborně, tak nemá zdaleka jistý post jedničky, neboť stejně kvalitní je i Petr Svoboda." Ani Martin Altrichter podle svých slov celou situaci moc neprožívá: "Co bylo dřív, mě nezajímá, soustředím se jen na hokej. Lidi si musí zvyknout, že jsme tady my dva s Peťou Svobodou a doufám, že se nám oběma bude dařit."