Čeká nás těžké cestování, upozorňuje střelec Kim Strömberg

Aktuální zprávy
ST 12. 12. 2012
<em>Znojmo</em> - Tři zápasy, sedm gólů, jeden hat-trick. Pokud existuje hráč Orlů, který se momentálně nachází v herní pohodě, je to jednoznačně finský útočník Kim Strömberg. Ten už si zvykl i na pozápasovou rutinu v podobě rozhovorů pro média, patří totiž ke klíčovým postavám týmu a se čtrnácti trefami je druhým nejpřesněji mířícím hráčem Znojma. „Kdyby to aspoň byly podobné góly," směje se.

Rychlý křídelník s přesnou střelou výrazně přispěl k vítězstvím nad Salzburgem a Villachem, mezitím stihl v předvečer svých pětadvacátých narozenin třemi brankami potopit Dornbirn. „Jednou střílím zblízka, podruhé z větší dálky. Někdy je to švih, jindy rychlá teč. Nedá se říct, že bych se prosazoval z jednoho typu situací, jsou to vždycky jiné momenty," popisuje Strömberg.

⇒  Kim Strömberg aktuálně nastupuje v útoku s Pucherem a Müllerem

Toho podobně jako další spoluhráče i celé mužstvo nakopla změna ve složení prvních dvou útočných formací, v nichž se Strömberg vystřídal s Bryanem Bickellem. „Pomohlo to," souhlasí finská posila. "Hraju teď s jednou z místních legend, Peterem Pucherem, takže pořád dostávám skvělé přihrávky," usmívá se. „A daří se i ostatním, střílíme hodně branek obecně jako tým," naráží na fakt, že Orli mají momentálně druhou nejlepší ofenzivu v lize.

Přesto jedním dechem varuje před uspokojením. „Kolem Vánoc nás čekají těžká utkání. Je to hodně způsobené cestováním. Když strávíte devět hodin v autobuse, je zápas ještě mnohem těžší než normálně. Musíme se dobře připravit," nabádá před pátečním střetnutím na ledě posledního Innsbrucku.