Čekání je u konce! Do Znojma přijede tradiční rival z Jihlavy

PO 4. 8. 2014
Po více než 130 dnech od poslední zápasu v sezóně 2013/2014 zahájí znojemští hokejisté nový ročník. A nemohou jej otevřít atraktivněji, než tradičním derby s jihlavskou Duklou! Utkání startuje na zrekonstruovaném znojemském stadionu v úterý od 18:00 hodin.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

HC Dukla Jihlava

Jihlava patří k tradičním soupeřům znojemských hokejistů. V loňské přípravě se tyto týmy střetly dvakrát a výsledky byly vždy velmi těsné. Nejprve prohráli Orli na Vysočině 3:4, avšak o týden později doma zvítězili 5:4.

Svěřenci Petra Vlka, který zahajuje v Jihlavě již osmou sezónu na trenérské lavičce, si naposledy zahráli nejvyšší soutěž v sezóně 2004/2005. Poté sestoupili do první ligy, kde se drží v horní polovině tabulky. Loni prohrál semifinálovou sérii s Olomoucí 1:4 na zápasy. V týmu působí i tři bývalí Orli - gólman Lukáš Sáblík a útočníci Tomáš Čachotský a Marek Melenovský.

Jihlava má před startem nového prvoligového ročníku na seznamu jedenáct přípravných zápasů, z nichž jeden odehrála poslední den v červenci a to proti reprezentaci Francie. Na domácím ledě ji smetla 6:1. "Kdybychom řekli, že nejsme spokojeni s výsledkem, lhali bychom. Nečekali jsme to. Přeci jen si myslím, že letošní francouzský tým nebyl takový, jaký byl v předchozích letech," řekl pro jihlavský web Vlk.

Z kabiny Orlů

Patrik Nechvátal nastoupí v úterý do branky v roli jedničky

Znojemští hokejisté trénují na ledě již čtrnáct dní, avšak proti Jihlavě je čeká letošní zápasová premiéra. "Je to první zápas, ještě vůbec netrénujeme herní situace, jako jsou přesilovky a oslabení, to přijde až v dalších dnech. Proti Jihlavě chceme ale samozřejmě vyhrát," burcuje trenér Jiří Režnar.

V utkání se představí i nové znojemské akvizice. "Nemáme tak široký kádr, ale nebude hrát Pavel Rosa, který se k týmu připojil teprve v pátek, a otazník visí nad Richardem Pavlikovským. Určitě nastoupí mladí útočníci Marek Špaček, Patrik Novák a Radek Číp," prozrazuje.

Trenéři se budou minimálně do konce srpna muset obejít bez slovenského gólmana Tomáše Tomka, který si minulý týden na tréninku zlomil ruku. "V brance tedy zatím dostane více příležitostí Patrik Nechvátal," dodává Režnar. Post druhého brankáře bude v úterý zastávat Maxmilián Bača, dvacetiletý český gólman, který působil minulý rok ve Vsetíně a nyní jej angažovala znojemská juniorka. Režnar zároveň potvrdil, že klub situaci kolem brankářů bedlivě sleduje: "V případě, že by se léčba Tomáše Tomka protáhla, jsme připraveni na tuto skutečnost reagovat."

Zrekonstruovaný stadion se poprvé otevře veřejnosti

Fanoušci se mají opravdu na co těšit. Vůbec poprvé se jim otevře zrekonstruovaný znojemský svatostánek. Pohledy jistě upoutají nové mantinely i osvětlení, vyčištěné sedačky či jednotná výmalba stadionu. "Doprovodný program i světelné efekty se připravují až na mistrovské zápasy," upřesnil manažer klubu Petr Veselý. Více o změnách naleznete zde.

Zrekonstruovaný stadion očekává první návštěvníky

Vstupné na přípravná utkání činí 60,- Kč (3 Eura), majitelé permanentek mají vstup zdarma. Nově si můžete lístek na určité místo koupit přímo na internetu a vytisknout doma, vyvarujete se tak případným frontám u pokladen. Vstupenky kupujte zde.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: Martin Homola (Žďár nad Sázavou), Zdeněk Pokorný (Třebíč)
Čároví rozhodčí: Daniel Reich (Znojmo), Lukáš Rampír (Okříšky)

Sestavy z posledních zápasů