Cesta za titulem začíná, juniorům bude vzdorovat Zlín

ST 16. 3. 2011
<em>Znojmo</em> - Tým mužů má sice více jak čtrnáct dní po sezóně, avšak znojemští junioři se na vrchol teprve připravují. Již ve čtvrtek ovládne Hostan arénu extraligové utkání čtvrtfinále play-off. Domácí tým se netají ambicemi na titul, avšak cesta je ještě daleká. Nejprve musí porazit Zlín. A proč přijít podpořit domácí hokejisty? „Je to o jakési hrdosti, cti, respektu a poděkování klukům, kteří tady ve Znojmě celou sezónu tvrdě dřeli a pracovali,“ zve na utkání trenér juniorky Martin Stloukal. Úvodní buly bude vhozeno v 18:00, vstup je volný.

Po základní části extraligy, v níž každý z týmů odehrál dvaačtyřicet zápasů, se znojemští borci umístili na třetím místě se ztrátou pouhých tří bodů na první Vítkovice. Zlín postoupil mezi elitní šestku jen se štěstím a to z poslední možné pozice. Naopak tomu bylo v nadstavbové části, která se povedla lépe Beranům. Během deseti zápasů se vyšplhali na čtvrtou pozici. Jihomoravané o dvě místa klesli.

Richard Jarůšek (30 + 22), nejproduktivnější hráč juniorů

Juniorský Zlín je pověstný především svojí kvalitní obrannou hrou, na niž našli Orli v této sezóně recept třikrát ze čtyř možností. Jen jednou se z vítězství radoval celek z Valašska, a to v polovině prosince, když v Hostan aréně potopil domácí tým poměrem 5:2.

Utkání nadstavbové části však byla vyrovnané. Třetí vzájemný zápas rozhodlo až prodloužení, kdy se v první minutě nastaveného času trefil znojemský Novák. Poslední duel sehráli Orli se Zlínem před čtrnácti dny. Na ledě Valachů se hostům podařilo v plné sestavě zvítězit 5:2. Domácí tým byl však o některé hráče oslaben.

Znojmo tak vstupuje do čtvrtfinále s lepšími vzájemnými zápasy, přesto to bude mít hodně těžké. Zlín jde totiž za obhajobou titulu. V loňském finále porazili žlutomodří pražskou Slavii, a získali tak titul Mistra České republiky. Velké ambice netají ani letos. „Všechno jiné než postup do finále by byl neúspěch," prohlašuje trenér soupeře Jiří Šolc.

Oba týmy mohou spoléhat na výpomoc ze seniorských týmů. Zlín posílí konkrétně Dalibor Řezníček, Petr Holík, Lukáš Finsterle a Martin Matějíček. Domácí se budou moci spolehnout na služby gólmana Ondřeje Kacetla a útočníků Tomáše Rachůnka, Adama Havlíka, Richarda Jarůška, Tomáše Komínka i Davida Bartoše. Do prvního klání však nemůže zasáhnout obránce Martin Pláněk.

Cesta do finále začíná již ve čtvrtek od 18:00 hodin v Hostan aréně. Hraje se na dva vítězné zápasy. Série bude pokračovat na ledě lépe postaveného mužstva, tedy Zlína, v sobotu 19. března od 12:30 hodin, případně i v neděli.