Chtěli jsme odčinit duel s Grazem, komentoval výhru Jiří Režnar

SO 23. 11. 2013
Po dvou hracích dnech mají Orli bilanci jedné výhry a jedné prohry. Vyhraný duel s Dornbirnem rozhodla už první třetina, kterou znojemští hráči vyhráli jasně 4:0. Znojemský trenér ale své svěřence uklidňoval, Buldoci výhru lacino nedali.

Jak byste zhodnotil utkání proti Dornbirnu?
Dobře jsme vstoupili do první třetiny, kde jsme se sice dlouho neprosadili, ale pak vstřelili čtyři góly. Pak už jsme si jen pohlídali výsledek. Jsem rád, že jsme hráli zodpovědně. Po čtyřech vstřelených gólech jsme už po více nebažili a zaobírali jsme se obranou, což se nám dobře povedlo. Hráči splnili to, co jsme chtěli.

Uhlídání výsledku bylo dobrou prací obrany nebo špatnou ofenzivou hostů?
Jejich špatnou ofenzivou to rozhodně nebylo. Hráli jednoduchý útočný hokej, velice nebezpečný a nepříjemný styl. Za výsledek taky vděčíme Filipu Landsmanovi, který toho hodně pochytal. A naše obrana hrála dobře, měli jsme zabezpečené střední pásmo a dobře pokryté hráče. Nenechávali jsme soupeři tolik prostoru jako s Grazem. Dornbirn prostě hrál jednoduchý hokej a my jsme to zvládli.

Čím byl zapříčiněn ten raketový čtyřbrankový start do první třetiny?
Něco málo jsme si řekli po zápase s Grazem. Chtěli jsme napravit, co jsme zkazili a omluvit se našim divákům za předvedený výkon. Graz hrál neuvěřitelně dobře do obrany, my jsme si s tím nejdřív dokázali poradit, poté jsme ale dostali dva slepené góly a bylo po vítězství, vítězství jsme jim ale našimi chybami darovali. K tomu jsme si něco ráno před zápasem pověděli, podívali jsme se na sestřih duelu Vídeň – Dornbirn a pořádně se na ně připravili. Chtěli jsme proti nim body a věděli jsme, že Buldoci hrají skvěle do obrany. Mají také skvěle pokrytý předbrankový prostor. Hráči ale dodrželi pokyny a Dornbirn to prostě nevydržel.

V dresu Dornbirnu hraje jeden z nejvíce bodujících hráčů soutěže Luciano Aquino. Dávali jste si na něj pozor?
O tomto hráči víme, před zápasem jsme jej s kluky probírali. Určitě to ale není tak, že bychom se soustředili jen na něj. Probrali jsme každou pětku, každého hráče, abychom věděli, co od nich můžeme čekat. Musíme vědět, kdo je šikovný, průměrný, agresivní. Aquino umí dobře vystřelit, pokud se na chvíli dostane k puku. Řekl jsem klukům, že na něj mají hrát fyzicky, aby mu tu chvilku neposkytli.

Závěr zápasu byl vyostřený, čekal jste, že taková situace přijde?
Samozřejmě jsem to čekal. Jak jsem řekl, Dornbirn je tým, který poctivě hraje celých šedesát minut, nic nevypustí. Říkal jsem to i našemu týmu. V Dornbirnu jsou hráči, kteří si hrají o svoje živobytí. Kdyby někdo v jejich mužstvu odehrál špatné tři zápasy, ať už s výhrou nebo prohrou, tak jde pryč. Proto hrají tak důrazně a nevypustí ani jednu vteřinu, protože kdyby tak udělali, tak je trenér pošle domů. Nejsou zvyklí nedohrávat. Taky jsem klukům říkal, že za stavu 4:0 není po zápase. Kdyby se takhle zápas odvíjel v české první lize, tak to mančaft po první třetině vzdá, Dornbirn naproti tomu se rval až do konce.