Další domácí úkol nebude lehký

PO 20. 11. 2006
Z n o j m o - Už čtvrtý zápas během sedmi dnů čeká v úterý 21.11. znojemské hokejisty. V prvních dvou, které hráli doma, dokázali vyhrát. Výjezd na sever Čech byl naopak zklamáním, když jim litvínovských Chemopetrol nadělil pěkný výprask. Nyní se v Hostan aréně postaví Pardubicím, které se nacházejí na čtvrté příčce a desáté Znojmo nebude mít vůbec snadný úkol připravit je o zisk bodů. Navíc není jisté, zda se do brány postaví Jiří Trvaj. Úvodní buly bude vhozeno v 17:30.
Proč přijít na hokej?

Dokáží se Orli otřepat z debaklu v Litvínově?
Podaří se znojemským hokejistům uhlídat Petra Sýkoru, nejlepšího střelce extraligy?
Zápas by měl nabídnout pohledný útočný hokej, který obě mužstva umí.

První vzájemné utkání – Znojmo zvrátilo nepříznivý stav 0:2

Do Pardubic odjížděli Orli jako lídr tabulky. Do utkání neměli vůbec dobrý vstup, téměř v polovině zápasu prohrávali 0:2. S vývojem se však nespokojili a dvěma brankami Erata a jednou Dopitovou trefou strhli vítězství na svou stranu. „Zbytečně jsme se zbavovali puků a nebyl tam nikdo, kdo by to vzal na sebe a kdo by mužstvo trochu pozvedl,“ viděl trenér Říha důvod porážky jeho svěřenců.

Pardubice po přestávce nespokojené

foto/Roman
≡ Zůstane Romanu Eratovi střelecká chuť?
Poslední tři utkání přinesla Východočechům čtyři body. S touto bilancí však panuje nespokojenost. Dokázali porazit Liberec těsně 1:0. Z Českých Budějovic odjížděli s prázdnou po prohře 3:5, ačkoliv byli blízko vyrovnání. Trenér Říha i přesto ohodnotil výkon svého mužstva kladně: „Úvod nám vyšel dobře, měli jsme i gólové šance, ale bohužel jsme je neproměnili. Od druhé třetiny jsme začali trochu chybovat a nebyli důslední v obraně. Nepříznivý stav jsme se pokoušeli zvrátit, ale šance Čalouna, Koláře i Sýkory zůstaly nevyužity. Zápas jsme neodehráli špatně, ohledně výkonu nemám hráčům co vytknout.“

Den nato je čekalo televizní utkání proti Slavii, ve kterém ztratili dvoubrankové vedení a nakonec prohráli v prodloužení. „Bylo to vynikající utkání, i když obě mužstva hrála v pátek. My jsme bohužel hlavně v první třetině ze spousty šancí nedali góly. Měli jsme zápas rozhodnout, pak už jsme se trošku obávali o výsledek. Měli jsme jako v předcházejících zápasech dvouminutovku, kdy jsme dostali dva góly po hrubých chybách. Slavia nás dostala pod tlak. Nevím, jestli bylo mužstvo zakřiknuté, že hrál Petr Sýkora v závěru ob třetí střídání. Dostal sekeru přes ruku a bojíme se, že to má zlomené. Jel na rentgen,“ hodnotil po zápase lodivod Říha.

Proti Orlům v pozměněné sestavě

Petru Sýkorovi nakonec šrám ze sobotního utkání nezabrání, aby ve Znojmě nastoupil. Pro Pardubice by to jinak byla velká ztráta, vede s devatenácti góly tabulku střelců celé extraligy. Ostatní hráči se již tolik brankově neprosazují, a proto se trenéři rozhodli udělat pár změn v sestavě: „Trochu jsme přeskupili útoky, obrana zůstává ve stejném rozložení. Nemůže s námi jet Miro Hlinka, kromě dvou změn v útocích budeme hrát v témže složení. V první řadě nastoupí Honza Čaloun s Liborem Pivkem a Tomášem Blažkem. Zdeněk Ondřej se posune do druhé řady k Tomáši Rolinkovi a Petru Sýkorovi,“ uvedl Říha pro klubové stránky www.hcpce.cz

Sestava z posledního utkání:
Lašák – Čech, Šeda, Snopek, Havíř, Linhart, Čáslava, Koma – Mrázek, Blažek, Ondřej – Sýkora, Rolinek, Pivko – Čaloun, Tvrdík, Andrašovský – Kolář, Koukal, Starý