Další šance pro Orly: Groh a Vainonen posílí prvoligové týmy

Aktuální zprávy
PO 23. 11. 2020
Další členové A-mužstva Orlů mohou v době herní pauzy druhé ligy získat zápasové zkušenosti ve vyšších soutěžích. Brankáře Dominika Groha si vypůjčil Havířov, obránce Mikko Vainonen se vydá pomoci Frýdku-Místku.

Dominik Groh patří mezi talentované naděje v týmu Orlů. Dvaadvacetiletý gólman přišel do Znojma před sezónou 2019/20 právě z druhé ligy a v bývalé mezinárodní EBEL zaujal. Svými výkony si řekl o větší porci zápasů, než bylo původně v plánu, nakonec odchytal 23 utkání s úspěšností zásahů téměř 91 procent. Po přesunu do druhé ligy získal důvěru jako gólman číslo jedna a v dosavadních pěti duelech inkasoval deset branek. Nyní odchází na hostování do Havířova, který vede bývalý znojemský kouč Jiří Režnar.

Urostlý finský obránce Mikko Vainonen působil ve Znojmě v ročníku 2018/19, kdy patřil k pilířům zadních řad. Po loňské sezóně v Dornbirnu byl na začátku letošního ročníku také vlivem celosvětové pandemie bez angažmá, a tak si nakonec plácl s Orly. Za ně ale stihl před nuceným zastavením soutěží odehrát jen jedno utkání proti Opavě, v němž si připsal gól a dvě asistence. Vainonenovu zkušenost a důraz chce využít prvoligový Frýdek-Místek, kam se Seveřan přesune.

Naopak zpět ve Znojmě jsou Anthony Luciani i Tomáš Svoboda. Oba útočníci vypomáhali formou hostování extraligové Kometě Brno. Té se nyní z marodky vrátilo několik hráčů, a tak již služeb znojemských forvardů dále nevyužije. Svoboda odehrál za Kometu čtyři utkání, Luciani tři.