Orli Znojmo Orli Znojmo

Dalším soupeřem bude nažhavený Zlín

Dalším soupeřem bude nažhavený Zlín

Z n o j m o - Po dvou výhrách s těžkými protivníky na cizím hřišti přijedou hokejisté Zlína změřit síly s domácími Orly. Ti se vrátili z nedělního utkání bez bodu, když podlehli v Plzni 2:4. Na vlastní půdě budou chtít rozjeté Hamé porazit a odrazit tak útoky týmů, které začínají Znojmu nepříjemně šlapat na paty. Znojemští stále pomýšlejí na případné 6. místo, které zajišťuje přímý postup do čtvrtfinále vyřazovacích bojů. Tuto pozici okupuje právě úterní soupeř ze Zlína. Úvodní hvizd zazní tradičně v 17:30.

Zápasy moravských rivalů jsou sice letos vyrovnané, ale přesto ze tří vzájemných střetnutí vybojovali Orli pouze bod. První utkání vyhrálo Hamé na svém ledě těsně 2:1, když za hosty skóroval Erat. Druhý zápas se hrál v Hostan aréně, ale Znojmo bylo v té době v herní nepohodě a podlehlo 1:3, a tak jediný bodík vydřelo po porážce 3:4 na samostatné nájezdy.

Z nevydařených zahraničních angažmá se do týmu Medvědů vrátil Róbert Tomík a začal nastupovat v útoku s Petrem Leškou. Jejich spolupráce zatím klape na výbornou a jsou to právě tito dva, kteří mají největší podíl na zlepšených výkonech Zlína.

Tým Hamé dokázal z minulých dvou výletů na cizí stadiony získat šest bodů, a to s celkovým skóre 10:3, jeho soupeři navíc nebyli jen tak ledajací. Nejdříve zvítězil 4:0 na Slavii a svou vzrůstající formu podtrhl výsledkem 6:3 z Pardubic. Navrátilec Tomík vstřelil v těchto dvou duelech tři branky.

Obě mužstva se budou muset obejít bez několika zraněných hráčů. Na domácí střídačce budou stále chybět útočníci Erat a Plášek, ale je možné, že se již do sestavy vrátí obránce Mojžíš. Ernest Bokroš nemůže počítat s Noskem, Melenovským, Zubíčkem, Balánem a Mokrejšem.

Sestavy z minulého kola

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Kříž, Jareš, Bičánek, Němeček, Kotaška, Chvátal - Selingr, Dopita, M. Růžička - A. Padělek, Tvrdík, Haman - Meidl, V. Říha, J. Svoboda, od 26. navíc Beroun, Vaškovič, D. Nedorost.

HC HAMÉ ZLÍN: Murín - Hamrlík, Galvas, Vosátko, Lučka, Horáček, Novotný - Tomík, Leška, Záhorovský - L. Bokroš, Čech, Rachůnek - Okál, Kašpařík, Kubiš - M. Pšurný, Kovář, R. Pšurný

Ostatní zápasy 44. kola
HC Vítkovice Steel - HC Oceláři Třinec
Vsetínská hokejová - Bílí Tygři Liberec
HC Rabat Kladno - HC Sparta Praha
HC Chemopetrol - HC Energie Karlovy Vary
HC Moeller Pardubice - HC Lasselsberger Plzeň
HC Slavia Praha - HC MOUNTFIELD

Související články

Reportáž
út 23. 1. 2007

Bod navíc zůstal ve Znojmě

Aktuální zprávy
út 23. 1. 2007

Se sněhem přišla do Znojma i výhra