David Stránský: Fanoušci nám vytvořili domácí prostředí

PÁ 24. 3. 2023
Znojmo zvládlo i druhé utkání čtvrtfinálové série 2. ligy Východ a na jih Moravy si po výhře 6:1 odváží postupový mečbol. K vítězství přispěl asistencí u přesilovkové branky i obránce David Stránský, který tak potvrdil pozici nejproduktivnějšího obránce Orlů v play-off.

Úspěšně jste zvládli i druhé utkání čtvrtfinále. Soupeř ale předvedl bojovnější výkon. Souhlasíte?

Souhlasím s tím, že soupeř předvedl velmi dobrý výkon. Hlavně v první třetině se dostával do slibných příležitostí, kdy nás Žajdlo fantasticky podržel a ta třetina jde vyloženě za ním, že jsme šli do kabin za stavu 0:1. O přestávce jsme si k naší hře řekli pár detailů, které chceme v naší hře vidět, a to se v další fázi zápasu projevilo.

Zásadní byla druhá třetina, kde jste nastříleli pět branek. Přikládáte to faktu, že máte více fyzických sil?

Nemyslím si, že by soupeř odpadl po první třetině fyzicky, ale více tomu, že jsme zlepšili pohyb a hráli víc kompaktně. To ve finále vyústilo do příležitostí, které jsme naštěstí proměnili.

Oproti prvnímu utkání jste inkasovali velký počet trestů. Trochu kaňka na jinak vydařeném zápase. Čemu to přisuzujete?

Všechny vyloučení na naší straně jsem neviděl, ale samozřejmě fauly a zbytečnými zákroky se prezentovat rozhodně nechceme. Soupeři to dává možnost dostat se do zápasu. Naopak my chceme mít pohyb a aktivitu, ze které budou pramenit fauly soupeře.

Poprvé ve čtvrtfinále jste inkasovali gól. Zamrzí, že se nepodařilo udržet znovu nulu?

To nás mrzí hodně. Šli jsme do poslední třetiny s cílem hlavně neinkasovat, poněvadž Žajdlo si za dnešní výkon nulu skutečně zasloužil. Ale vyloučení na naší straně bylo až příliš a soupeř se dokázal v jedné z nabídnutých přesilových her prosadit.

V neděli můžete slavit postup do semifinále. S čím do třetího utkání budete vstupovat?

My si uvědomujeme, že nic není hotové. Valašské Meziříčí hraje o všechno. My máme příležitost ukončit sérii, navíc doma, před našimi skvělými fanoušky, kteří i dnes přijeli v hojném počtu a vytvořili nám téměř domácí prostředí. Za to jim chci za celý tým moc poděkovat a pozvat na nedělní utkání, kdy se budeme snažit sérii ukončit a oslavit v jejich přítomnosti postup do další fáze sezóny.