Orli Znojmo Orli Znojmo

Derby před televizními kamerami! Do Znojma míří Vídeň

Derby před televizními kamerami! Do Znojma míří Vídeň

Po úspěšném pátečním vystoupení proti Innsbrucku čeká na Orly druhý víkendový domácí duel. Soupeř bude o poznání těžší. UPC Vienna Capitals dorazí do Znojma s vizitkou nejlépe bránícího týmu ligy i se stovkami fanoušků v zádech. Atraktivní duel v přímém přenosu SPORT 5 startuje v 17:30!
» Hvězda soupeře
Čtyřiadvacetiletý Kanaďan Kris Foucault je nejproduktivnějším útočníkem Vídně v letošní sezóně (17 + 21), i díky své urostlé postavě, která dělá obranám velké problémy

Vídeň na začátku sezóny dlouho vedla tabulku EBEL, ale v listopadu na ni sedla velká krize, kterou odstartovali 14. listopadu svým vítězstvím 4:1 v rakouském hlavním městě právě Orli. Capitals následně prohráli 10 z příštích 12 utkání a klesli až na hranici první šestky. Nyní jsou ale zpět ve své obvyklé formě a z třetí pozice jistě kráčejí za přímým postupem do play-off.

Znojmo navíc nemá Vídeň příliš v lásce, obzvlášť doma se na tohoto protivníka nedaří. Za tři a půl sezóny Orli před svými fanoušky pokořili tohoto soupeře jen jednou, a to loni v listopadu poměrem 4:0. V prvním kole letošní sezóny na Vinobraní odjížděli Capitals zpět do Rakouska s vítězstvím 3:2. Bodový zisk v neděli zajistí Vídni definitivně pozici v první šestce a jistotu vyřazovacích bojů. "Chceme skončit na nejlepší možné pozici a získat pro nadstavbové kolo bonusové body. Každý z nich může být důležitý," nechal se slyšet hlavní kouč Tom Pokel.

Orli se nachází uprostřed lítého boje o elitní šestku. Významně jim pomohla jejich páteční výhra nad Innsbruckem a bodové ztráty nejbližších soupeřů - Bolzana a Fehérváru. Doma Znojmo uspělo v posledních pěti zápasech v řadě a doufá v bodový zisk také proti favorizovaným Capitals. "Je to derby, to nemá jasného favorita. Očekáváme bouřlivou atmosféru a věříme, že nám fanoušci pomohou k úspěchu," burcuje před utkáním trenér Orlů Jiří Režnar.

Ten bude kromě dlouhodobě zraněného Pavla Rosy pravděpodobně postrádat také nemocné obránce Marise Jasse a Martina Baču. Vídni chybí hned čtveřice hráčů: Adam Naglich, Philippe Lakos, Nikolaus Hartl a Dominic Hackl.

Vstupenky na utkání jsou v předprodeji k dostání v prodejní síti Ticketportal. Pokladny stadionu se otevřou výjimečně již tři hodiny před utkáním. Loňské lednové derby nalákalo do ochozů Zimního stadionu města Znojma více jak 4000 diváků. Další informace k bezpečnostním a organizačním opatřením najdete zde.

Partner utkání

Hotel Savannah

Hlavním sponzorem utkání je čtyřhvězdičkový hotel Savannah deluxe. Ten se nachází na hraničním přechodu Hatě a svým hostům nabízí nejen komfortní ubytování, ale také nejmodernější vysokokapacitní kongresové centrum, bohatou gastronomii, wellness centrum, a to vše za přijatelné ceny. Přijďte se podívat do hotelu Savannah a využijte vstup do wellness centra na celý den, kde je vám k dispozici plavecký bazén, parní lázeň, sauna nebo fitness centrum.

Hotel Savannah vložil do přestávkové soutěže během nedělního utkání dvě permanentky do hotelového wellness centra.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
24 5 13 1 5 61:92

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo UPC Vienna Capitals
pozice v tabulce 5. 3.
body 44 49
aktuální forma Znojmo – Innsbruck 3:0
Salzburg – Znojmo 5:2
Znojmo – Bolzano 4:3
Bolzano – Vídeň 1:3
Lublaň – Vídeň 2:4
Vídeň – Linz 4:5sn
nejproduktivnější hráč Peter Pucher, 36 bodů (13 + 23) Kris Foucault, 38 bodů (17 + 21)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 27 bodů (6 + 21) Jamie Fraser, 27 bodů (6 + 21)
brankář Chris Holt (90,63 %) Matt Zaba (92,09 %)
využití přesilovek 26,26 % 23,13 %
úspěšnost oslabení 79,27 % 79,19 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #2 Igor Dremelj, #22 Manuel Nikolić
Čároví rozhodčí: #90 Alexander Dreier, #69 Timo Ettlmayr

Sestavy z posledních zápasů

Holt – Klimíček, Bořuta, Pavlikovský, Nemčík, Grof, Štach, Sova, Lattner – Beroun, Šeda, Číp – Šedivý, Pucher, Havlík – Tomas, Podešva, Rehuš – Novák, Fiala, Abdul.
Zaba – Iberer, Carson, Fraser, Peter, Klimbacher, Kotinsky – Ferland, MacArthur, Foucault – Nödl, Watkins, Rotter – Deschamps, Schiechl, Sylvester – Puschnik, Fischer, Großlercher.

Související články