Deset dní před Vánoci stojí v cestě Sparta

SO 13. 12. 2008
<em>Znojmo</em> - Do Vánoc již mnoho času nezbývá, ale znojemští hokejisté musí zvládnout ještě tři zápasy. První z nich je čeká v Praze, kde se postaví třetí Spartě. Orlům se v pátek proti Zlínu podařilo přerušit sérii porážek a v neděli budou opět usilovat o důležité body. Svému soupeři mají co oplácet, neboť oba zápasy jen těsně prohráli. Utkání 32. kola O2 Extraligy začíná od 17:00 v pražské Tesla Areně.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

I takový klub, jakým je Sparta, si letos prošel krizí. Od dvanáctého kola prohrál pětkrát v řadě a propadl se až na deváté místo. V posledních čtyřech duelech však pokaždé bodoval. Nejprve přehrál 2:0 Liberec a poté vyhrál 4:1 v Plzni. Doma sice Pražané nestačili na Slavii, ale získali alespoň bod za remízu po šedesáti minutách. Závěrečné nájezdy opět rozdohl penaltový mág Jaroslav Bednář.

V minulém kole se střetli s rozjetým Třincem, nad kterým vedli ještě sedm minut před koncem 4:1, ale po pokaženém závěru třetí části dovolili Ocelářům vyrovnat. Druhý bod přisoudil na stranu Sparty přesně provedeným nájezdem Ondřej Kratěna.

Právě navrátilec z finské ligy vede produktivitu mužstva a se svými 31 body (16+15) zaujímá pátou pozici v kanadském bodování extraligy. Na paty mu šlape kapitán a osobnost českého hokeje David Výborný, který vstřelil dvanáct branek a přidal patnáct asistencí. Dalšími oporami Sparty jsou Michal Brož, Petr Ton a Martin Ručínský, jehož však zastavilo dlouhodobé zranění.

Mezi obránci vyniká v pražském celku se čtyřmi góly a devíti přihrávkami Jiří Vykoukal, který má šestibodový náskok před Michalem Gulaši a Markem Černoškem. Brankářskou jedničkou se pro tuto sezónu stal čtyřiadvacetiletý Tomáš Pöpperle, jenž drží svoji procentuální úspěšnost zásahů lehce nad 92 %.

Oba letošní zápasy nedělních soupeřů vyzněly lépe pro Spartu, která zvítězila vždy o jednu branku. V Praze brala všechny body po výhře 2:1, když byl jediným přesným střelcem Orlů Růžička. V Hostan aréně sice znovu slavil soupeř, ale díky brankám Erata a Čachotského vybojovali domácí alespoň bod za prohru 2:3 po nájezdech.

Na utkání se Zlínem byli k dispozici všichni hráči, ovšem kvůli nešetrnému ataku protihráče nedohrál Jaroslav Svoboda a jeho start proti Spartě je nejistý. Domácí budou kromě zmíněného Ručínského postrádat také útočníka Zbyňka Hrdela.

Sestavy z posledních utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj – Tesařík, Bičánek, Švrček, Mojžíš, Štach, Mrázek, Chvátal, Kotaška – Selingr, Dopita, Kucharzczyk – Plášek, Haman, Erat – Demel, Procházka, Svoboda – Čachotský, Meidl, Růžička

HC SPARTA PRAHA: Pöpperle - Vykoukal, Jan Hanzlík, Ptáček, Gulaši, L. Procházka, Jerofejevs, Černošek - Netík, Broš, Mrňa - Ton, D. Výborný, Kratěna - Hromas, Langhammer, Koreis - Látal, Zykin, Kafka - Podlešák

Ostatní zápasy 32. kola